Filmová hudby-české pohádky

Kategorie: Hudba (celkem: 87 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 17. srpna 2005
  • Zobrazeno: 93121×

Příbuzná témataFilmová hudby-české pohádky

Úvod
Filmová hudba je označení hudby, která se uplatňuje ve filmu ( respektive je pro film produkována ) a funguje jako složka filmového výtvoru. Je to přenesení výrazu scénická hudba na filmové plátno. Běžně bývá úloha filmové hudby ve filmu spíše pomocná a doplňující. Film bez hudby je dnes takřka výjimkou. Doprovází a podkládá dění ve filmovém obraze zvukovými ději, vystupuje jako zvukomalebný i náladový faktor, rozvádí a někdy též předjímá dějové a emocionální situace.
Do počátečních fází české filmové hudby zasáhl ve 20.-30. letech Bohuslav Martinů, porozumění pro specifičnost filmové hudby však nejvýrazněji projevil E. F. Burian. Z významných autorů lze dále jmenovat O. Jeremiáše a J. Křičku, Těsný vztah k filmové hudbě si vytvořili autoři tak rozmanitého zaměření jako F. Škvor, P. Haas, J. Šust, J. Kalaš, M. Ponc, M. Smatek, D. C. Vačkář, J. J. Fiala a J. Ježek, jakož i operetně orientovaní skladatelé J. Beneš, J. Jankovec a J. Weinberger. Polský skladatel populární hudby J. Kumók , který působil mezi válkami v Československu, psal rovněž hudbu k českým zvukovým filmům. Zhruba ve 40. Letech byla již česká filmová hudba kvalitativně vyzrálá ve všech svých dobových podobách, své hlavní reprezentanty pak našla ve V. Trojanovi, J. Srnkovi a Z. Liškovi, jejichž tvorba spolupodmiňovala růst uměleckých ambicí české filmové produkce. Ke galérii úspěšných a mnohdy osobitých tvůrců filmové hudby patří dále L. Podéšť, J. Novák, H. Macourek, A. Košťál, J. Rychlík, J. Sternwald, K. Reiner, S. Havelka, Z. Marat, J. Dlouhý, J. Šlitr, M. Vacek, Z. Pololáník, V. Petrov, K. Svoboda, M. Štědroň, P. Blatný, P. Hapka ad.

Pyšná princezna
Film v režii Bořivoje Zemana natočený roku 1952 podle pohádky Boženy Němcové Potrestaná pýcha.
Láska a práce napraví princeznu Krasomilu, starý král se zbavuje špatných rádců, v půlnočním království je zrušen zákaz zpěvu a všichni milují moudrého Miroslava. V hlavních rolích Vladimír Ráž a Alena Kohoutová, později Vránová.
Hudbu složil Dalibor C. Vačkář a texty jsou z pera Františka Hrubína.


Dalibor Cyril Vačkář


Hudební skladatel, básník a dramatik. Narodil se 19. září 1906 na Korčule v Jugoslávii a zemřel 21. října 1984 v Praze. Po maturitě (1923) absolvoval pražskou konzervatoř s mistrovskou školou u profesorů Hoffmana a Suka. Krátce řídil orchestr Tylova divadla, spolupracoval s Osvobozeným divadlem, byl houslistou rozhlasového orchestru, v letech 1945 – 1947 pracoval jako filmový dramaturg a scénárista. Skládal pro housle, klavír, orchestrální hudbu, sbory a písně. Pro film pracoval prakticky od počátku zvukové éry, ale výrazněji se projevil až po druhé světové válce. Skládal hudbu pro filmové veselohry Miroslava Cikána Alena , Bořivoje Zemana Dovolená s Andělem, Anděl na horách a Pyšná princezna , Vladimíra Čecha Nezlob Kristino! , ale jeho doménou byla vážná dramatická hudba, která se výrazně projevila v okupačních dramatech V. Kubáska V horách duní a Martina Friče Past, v Čechově adaptaci Divé Báry a špionážním dramatu téhož režiséra Expres z Norimberka. Dále vytvořil hudbu k několika historickým a biografickým filmům O Ševci Matoušovi Miroslava Cikána a Tajemství krve Martina Friče a k psychologickým filmům, jakým byla Slavíčkova Podobizna nebo Hubáčkova Roztržka. Pod pseudonymem Dalibor C. Faltis publikoval básnické sbírky Chorál deště , dramata Veronika, Stanice Gordian, Chodská nevěsta aj. Jako filmový scénárista spolupracoval na Čechově Divé Báře.


Popelka
Klasická pohádka o Popelce, která vznikla koncem 60. let v dílně režisérky Vlasty Janečkové. V hlavních rolích můžeme vidět Evu Hruškovou ( Popelka ), Jiřího Štědroně ( princ ) a Jana Třísku ( průvodce pohádkou ).
Autoři hudby neuvedeni.


Písnička holoubků
Popelka
Autoři neuvedeni
C Dmi G C
1. Jedno zrnko popela, jedno zrnko hrášku,
C Dmi G C
abys taky věděla, že máš tolik brášků.
C Dmi G C
2. Jedno zrnko popela, jedno stéblo slámy,
C Dmi D7 G F CGCG
Tak buď hodně veselá a zpívej si s námi. la la la la

3. Jedno zrnko popela, jedna stará nit,

Tak buď hodně veselá, my už můžem jít.

Byl jednou jeden král
Pohádka Bořivoje Zemana z roku 1954, scénář podle pohádky Sůl nad zlato Boženy Němcové.
O tom, že sůl je nad zlato a drahé kamení, se přesvědčil i král Já První a všichni jeho poddaní. V hlavních rolích : Jan Werich, Vlasta Burian, Milena Dvorská a Vladimír Ráž.
Hudbu složil Václav Trojan.


Václav Trojan
Hudební skladatel. Narodil se 24. dubna 1907 v Plzni a zemřel 5. července 1983 v Praze. Po gymnáziu přešel na pražskou konzervatoř, kde studoval varhany u B. Wiedermanna, skladbu u J. Křičky a dirigování u O. Ostrčila a P. Dědečka. Mistrovskou školu absolvoval v letech 1927 – 1929 u J. Suka a V. Nováka a čtvrttónovou hudbu u A. Háby. Působil jako soukromý učitel hudby, pak kapelní k a skladatel Dětského divadla Míly Melanové ( 1935 – 1937 ), do roku 1945 jako hudební režisér a dramaturg Kresleného filmu, od roku 1949 lektor divadelní a filmové hudby na AMU. Vedle vážné hudby se věnoval v letech 1930 – 1940 i žánru hudby taneční a zábavné. V této době vzniklo jeho nejpůvodnější dílo – dětská opera Kolotoč. Z Trojanovy vážné hudby uveďme vedle skladeb komorních a orchestrálních některé hudby scénické : Zlý jelen, Strakonický dudák, Broučci,Vzkříšení. Po roce 1945 se věnoval téměř výhradně hudbě filmové . Prvním takovým dílem byla krátká kreslená groteska s pohádkovým motivem Zasadil dědek řepu. S Trnkou pak spolupracoval na šestidílném cyklu Špalíček. V něm Trojan nejvíce těžil z tradice lidových písní. Za gramofonovou nahrávku hudby ke Špalíčku získal Zvláštní cenu na Mezinárodní přehlídce hudby a tance ve Valencii. V roce 1948 složil hudbu k Trnkově loutkové parafrázi Andersenova Císařova slavíka. Po hudbě ke dvěma krátkým loutkovým filmům se oba tvůrci spojili k dalšímu velkému dílu – dlouhému loutkovému filmu Bajaja podle Boženy Němcové. Hudba byla místy umocněna verši V. Nezvala. Dále se tento skladatel postaral o velmi úspěšnou hudbu k dalším Trnkovým filmům, Dobrému vojáku Švejkovi a ke Snu noci svatojánské. Jeho dílo bylo oceněno bezpočtem cen.

Nesmrtelná teta
Pohádková komedie Zdeňka Zelenky z roku 1993 o ztraceném a nalezeném rozumu. Jak se z hloupého Matěje stane krásný a zamilovaný muž a jak láskou k princezně Pavlínce přemůže závist. Pohádka podle K. J. Erbena Rozum a Štěstí.
Hudbu složil Jiří Svoboda, titulní píseň Ondřej Soukup na slova Gabriely Osvaldové.


Ondřej Soukup
Hudební skladatel a baskytarista. Narodil se 2. 5. 1951. Od dětství se učil v ZUŠ na akordeon, na baskytaru začal hrát ve školní kapele. Studia absolvoval na pražské konzervatoři.Byl členem kapel : Colour Images,Pražský Big Band, přechodně hostoval v Metropolitan Jazz Bandu, zakládající člen Pražského výběru dále J. Stivín and Co. a Orchestr L. Štaidla. Skládá také hudbu pro řadu interpretů ( Gott, Bílá, Korn, Kotvald, Křížková, Janů a Bartošová ). Dále je autorem hudby k baletu Check Mate. Nejznámější Soukupovy hity jsou Víš, lásko, Miss Moskva. V současné době je také producentem, je po druhé ženatý s Gabrielou Osvaldovou a má jednoho syna. Skladatelovými zájmy jsou hudba, víno,
ženy a manželka. Autorství hudby si připsal také ve filmech : Bony a klid, Zvířata ve městě, Ta naše písnička česká II, Kolja a Jezerní královna. Posledním Soukupovým dílem je muzikál Johanka z Arku.

Nyní bych se ráda zmínila o skladatelích jejichž dílo není příliš známé nebo jsem o jejich tvorbě nenalezla dostatek materiálů, ale napsali hudbu k velmi oblíbeným a známým pohádkám.


Petr Mandel – O princezně Jasněnce a létajícím ševci ( pohádka Zdeňka Trošky z roku 1987 – Michaela Kuklová a Jan Potměšil )

Svatopluk Havelka – Český hudební skladatel, narodil se 2.5.1925, otec O. Havelky. Profesor na AMU. Autor kantát ( Chvála světa, Profeteia ), oratoria Jeroným Pražský. Skladatel hudby více než 70 celovečerních filmů ( Všichni dobří rodáci, Božská Ema, Princ a Večernice )

Zdeněk Liška – český skladatel ( 16.3.1922 – 13.7.1983 ). Vynikl jako autor hudby k filmům ( Obchod na korze, Markéta Lazarová, Údolí včel, Spalovač mrtvol, Stíny horkého léta, Signum Laudis, Malá mořská víla, Tři zlaté vlasy děda Vševěda ) a hudby scénické a televizní ( Hříšní lidé města pražského ).


Miloš Krkoška – Princezna ze mlejna ( pohádka Zdeňka Trošky )

Jiří Zmožek – Český skladatel a pianista narozený 21.2.1943. Autor písní pro K. Gotta, M. Rottrovou, H. Zagorovou, D. Rolincovou ( Nešlap nelámej, Ten vůz už jel, Zvonky štěstí… ) a televizních muzikálů ( Co takhle svatba princi?, Ať přiletí čáp královno )

Ivan Hlas – 10.5. 1954 . český skladatel, textař, zpěvák a kytarista, je podruhé ženatý, má 4 děti. Prošel mnoho všelijakých zaměstnání a získal hodně hudebních cen. Byl členem skupin např. YoYo Band, Žlutý pes, Ivan Hlas a Nahlas, Alias atd.Je autorem hudby k Šakalím létům a pohádce Jana Schmidta z roku 1994 Jak si zasloužit princeznu.

Angelo Michajlov – Hudební skladatel narozený 3.10.1939 v Bulharsku. Od roku 1957 žije v Praze. S filmem spolupracuje od roku 1963 jako skladatel a někdy i jako herec. Je autorem hudby k bezmála 25 filmům ( Lucie, postrach ulice, Hop – a je tu lidoop, Metráček, Dívka na koštěti ( Václav Vorlíček - 1971 ), Zlatovláska režisérky Vlasty Janečkové…

Jan F. Fischer – Hudební skladatel narozený 15.9.1921 v Lounech. Absolvoval pražskou konzervatoř. Je autorem hudby k filmům např. Kam s ním ?, Obušku z pytle ven…Skládal také hudbu orchestrální, klavírní, komorní, balety a scénickou.


Šíleně smutná princezna
Pohádkový příběh Bořivoje Zemana z roku1968. Dva moudří panovníci ze spřátelených zemí se dohodli o sňatku jejich potomků, princ a princezna však znají svou vlastní cestu ke šťastnému konci. V hlavních rolích Helena Vondráčková a Václav Neckář.
Hudbu složil Jan Hammer ml.


Jan Hammer
Jazzový a jazzrockový hráč na klávesové nástroje a úspěšný skladatel. Syn Vlasty Průchové a Jana Hammera se narodil 1948 v Praze. Již od dětství hrál na klavír na jevišti divadla Rokoko a účinkoval v dětských představeních o robotu Emilovi. Později založil Junior trio spolu se svými vrstevníky Alanem a Mirkem Vitoušovými. V roce 1968 složil hudbu k Šíleně smutné princezně a těsně po premiéře odcestoval nejprve do NSR a za dva roky do USA a už se nevrátil. Po krátkém působení se Sarah Vaughan a Elvinem Jonesem se stává členem skupiny Mahavishnu Orchestra. Později pracuje jako studiový hudebník a nahrává s významnými jazzovými i rockovými muzikanty, m. j. s Billy Cobhamem, Tommy Bolinem, J. Goodmanem, později s Jeffem Beckem, Nealem Schonem a Johnem Abercrombiem. Hammer má na kontě 18 alb. Největší úspěch sklidila hudba k americkému seriálu Miami Vice ( 1985 ), následně oceněná Grammy. Později se věnuje tzv. background music a hudbě pro počítačové hry. V poslední době složil Jan Hammer znělku několika pořadům televize Nova.


Princezna se zlatou hvězdou
Pohádkový příběh Martina Friče z roku 1959. Princezna Lada uteče před ženichem králem Kazisvětem do sousedního království, kde slouží v kuchyni jako Myší kožíšek, a zamiluje se do prince Radovana.
Hudbu složil Bohuslav Sedláček.


Bohuslav Sedláček
Hudební skladatel narozený 13.8. 1928 v Droždíně u Olomouce. Po vzoru otce se od mládí věnoval hudbě. Skladbu studoval u J. Kvapila na brněnské konzervatoři, potom i na JAMU. Od roku 1949 je zaměstnán v Čs. Rozhlase v Brně zprvu jako hudební režisér, později člen orchestru, hudební redaktor a od roku 1963 jako dramaturg malých hudebních žánrů a Orchestru Studia Brno. Jeho tvorba představuje velmi početnou řadu titulů instrumentálních, převážně však vokálních skladeb z oblasti zábavné a populární hudby. Kromě jiného je také autorem hudby k Princezně se zlatou hvězdou .


Honza málem králem
Pohádka Bořivoje Zemana z roku 1976. Prostý vesnický chasník Honza se vydá na zkušenou do světa. Netouží však po princezně, království a bohatství, ale po prostém lidském štěstí. V hlavních rolích Jiří Korn a Naďa Konvalinková.
Hudbu zkomponoval Jiří Sternwald.


Jiří Sternwald

Hudební skladatel. Narodil se 14. května 1910 v Praze. Hudbu studoval na pražské konzervatoři, kompozici jako jeden z posledních žáků Rudolfa Karla. Po absolutoriu se stal spolupracovníkem E. F. Buriana, pro jehož Déčko komponoval scénickou hudbu. Později spolupracoval i s jinými avantgardními scénami, např. s divadélkem Větrník. Po válce byl hudebním spolupracovníkem Divadla 5. května. Spolu s E. F. Burianem se dostal za okupace k filmové práci. V roce 1941 zkomponoval hudbu na téma Burianova valčíku k filmu Jiřího Lence Rytmus. Po osvobozaní se věnoval téměř výhradně filmové hudbě. Vytvořil několik písní k filmu Hudba z Marsu, dále pracoval s režiséry Milošem Makovcem ( Severní přístav ), Jaroslavem Balíkem ( Bomba ), Zbyňkem Brynychem ( Žižkovská romance, Pět miliónů, Smyk, Každá koruna dobrá, Neschovávejte se, když prší, Transport, Noc oranžových ohňů, Oáza….. ) , Martinem Fričem ( Zocelení ), Jiřím Hanibalem ( Hvězda, Karlovarští poníci ) a Bořivojem Zemanem ( Honza málem králem ). Písničky tohoto hudebního skladatele jsou nápadité a zpěvné a vycházely z rytmu slova, věty a doby.

Hrátky s čertem
Pohádka z roku 1956 v režii Josefa Macha. Vysloužilý voják se vydá do pekla zachránit duše dvou dívek, které v touze po manželovi naletěly ďáblu, ateliérové dekorace byly vytvořeny podle návrhů Josefa Lady. V hlavní roli Josef Bek.
Hudbu složil Jiří Srnka.


Jiří Srnka
Hudební skladatel. Narodil se 19.8. 1907 v Písku a zemřel 31.1. 1982 v Praze. Jeho dětství je úzce spjato s jižními Čechami. Vystudoval pražskou konzervatoř a kompozici na mistrovské škole Vítězslava Nováka. Současně absolvoval hru na housle a čtvrttónovou hudbu o prof. Háby. 1929 – 1935 byl houslistou a dirigentem Osvobozeného divadla, krátce orchestru Národního divadla a rozhlasového orchestru. V letech 1950 – 1953 byl externím učitelem na pražské FAMU. Složil scénickou hudbu k řadě her W. Shakespeara, Lope de Vegy, Fráni Šrámka a dalších, několik symfonií a mnoho komorních skladeb a písní. Především však vynikl jako tvůrce hudby filmové. Společně s O. Jeremiášem a E. F. Burianem se stal jejím průkopníkem. Jeho první filmovou hudbou byl Weissův dokument Dejte nám křídla. Charakteristickým rysem Srnkovy filmové hudby byla její českost, která dodávala filmům výrazné národní rysy, za okupace nesmírně důležité ( Krškovo – Čápovo Ohnivé léto, Vávrova Pohádka máje, Čápovy Mlhy na blatech a Děvčica z Beskyd ), dále Holmanova Minulost Jany Kosinové, Modrý závoj a Rukavička, Vávrova Okouzlená, Turbína a Rozina sebranec. Po osvobození spolupracoval s Vávrou na Krakatitu, Předtuše a Němé barikádě, později na klasické trilogii Jan Hus, Jan Žižka, Proti všem a dále na Zlaté renetě a Romanci pro křídlovku. Dále pak spolupracoval s Jiřím Weissem ( Romeo Julie a tma ), Václavem Gajerem, Josefem Machem ( Hrátky s čertem ), M. Fričem ( Dařbuján a Pandrhola ), K. Kachyňou, J. Krejčíkem…. Podílel se i na televizních filmech ( Broučci, Lucerna, seriál F. L. Věk ). Mimořádný význam měla jeho spolupráce s režisérem Václave Krškou. Pro Kršku napsal hudbu jeho prvního poválečného filmu Řeka čaruje, dále Měsíc nad řekou a Stříbrný vítr. Za filmovou hudbu byl Jiří Srnka několikrát vyznamenán.


Dařbuján a Pandrhola
Pohádka Martina Friče z roku 1959. Havíř Dařbuján si vybere za kmotra pro své další dítě Smrťáka. S jeho pomocí se stane z Dařbujána zázračný doktor. Sládek Pandrhola však Smrťáka uvězní v sudu a žádná živá duše nemůže zemřít. V hlavních rolích Jiří Sovák, Rudolf Hrušínský a Václav Lohninský.
Hudbu složil J.Srnka.


Panna a netvor
Pohádkový příběh z roku 1978 v režii Juraje Herze o třetí a nejkrásnější dceři zchudlého kupce, která se dobrovolně vydá do zakletého zámku a svou láskou vysvobodí zakletého prince. V hlavních rolích Zdena Studénková a Vlastimil Harapes.
Hudbu napsal Petr Hapka.


Petr Hapka
Hudební skladatel narozen 13. 5. 1944 v Praze. Hudbu studoval na LŠU ( klavír) a na pražské konzervatoři u L. Černého ( violu ). V roce 1962 přešel k profesionální skladatelské práci jako autor písniček Hany Hegerové, skladatel scénické, televizní a o něco později i filmové hudby. Rád pracoval na filmech o současných mladých lidech, jakými byly např. Herzovy Holky z porcelánu a Křehké vztahy, filmy Ivo Nováka Postavení mimo hru, Půlnoční kolona, Zdenka Sirového Paragraf 224 nebo slovenských režisérů Juraje Jakubiska Postav dom, zasaď strom a Dušana Hanáka Růžové sny, ale také na dětských filmech Věry Plívové – Šimkové Páni kluci a Jak se točí Rozmarýny, na poetických pohádkách Juraje Herze Panna a netvor a Deváté srdce i na psychologických a mimořádně dramatických látkách, jakými byly Tomanovy Vražedné pochybnosti nebo Matějkův film Svítalo celou noc. V roce 1966 získal cenu za hudbu k filmům Léto s kovbojem a Zrcadlo pro Kristýnu. Poslední pohádkovou prací Petra Hapky je česko – německá pohádka Kouzelný měšec.

Deváté srdce
Pohádka Juraje Herze z roku 1978 byla natočena ve stejných exteriérech jako Panna a netvor. Potulný student se chce zachránit před trestem a přihlásí se jako stráž princezny Adrieny, ta je však v moci kouzelníka, který si připravuje omlazovací elixír z devíti lidských srdcí.
Hudbu složil Petr Hapka.


Tři veteráni
Pohádka podle Jana Wericha zpracovaná roku 1983 Oldřichem Lipským. Tři veteráni jsou obdařeni dary od skřítků, o které je připraví proradná princezna Bosana z království Monte Albo. Skřítci znovu pomohou, ale vysloužilým vojákům ještě chvíli potrvá, než pochopí, co je pro ně opravdu to nejdůležitější. V hlavních rolích Petr Čepek, Josef Somr a Rudolf Hrušínský.
Autorem hudby je Jaroslav Uhlíř.

Jaroslav Uhlíř
Hudební skladatel a zpěvák. Narodil se 14.9. 1945. Zprvu hrál v různých kavárenských tanečních skupinách, byl varhaníkem Prominence, vedoucím skupiny Evy Pilarové, členem Faraonu s prvními úspěšnými skladbami René,já a Rudolf a Holubí dům. Po roce 1977 začal studovat LŠU – LK, obor dirigování u J. Fialy a skladbou u V. Neumanna. S dlouholetým partnerem k. Šípem připravoval TV pořady. Od roku 1986 komponuje Jaroslav Uhlíř filmovou hudbu např. ke snímkům Ať žijí duchové, Bloudění orientačního běžce, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vrchní, prchni, Královna Koloběžka ( z dílny Jana Wericha o velmi chytré a spravedlivé královně, bývalé chudé dceři rybářově ), Princové jsou na draka ( Jak království a princeznu před drakem zachrání pracovitý Honza s bráškou a chytrou maminkou )…Spolupracuje téměř výhradně se Zdeňkem Svěrákem ( Jsem Nádraží, Meliorační, Semiška )


Tři oříšky pro Popelku
Pohádka Václava Vorlíčka z roku 1973. Známý příběh o Popelce, kde můžeme vidět něžnou Libušku Šafránkovou a známého prince Pavla Trávníčka.
Hudbu složil Karel Svoboda.


Karel Svoboda
Hudební skladatel se narodil 19.12.1938 v Praze. Začal studovat lékařskou fakultu, záhy se však pustil do hudební kariéry. Počátkem 60. let začal hrát jazz, působil v tanečním orchestru, byl také klavíristou v Laterně Magice a divadla Rokoko na podzim 1963 založil skupin Mefisto. Je podruhé ženatý a má 4 děti.Koncem 60. let začal spolupracovat s Karlem Gottem ( Lady karneval, Láska bláznivá, Mistrál, Nápoj lásky č. 10, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Čau lásko, Hej hej baby, Mám zlatej důl, Žít ). Komponuje dále pro většinu domácích špičkových interpretů – Helena Vondráčková ( Lásko má já stůňu ), M. Kubišová ( Depeše, Nechte zvony znít ), E. Pilarová ( Hrom aby do tebe, lásko má ), H.Zagorová ( Gvendolína ), J. Korn ( Yvetta ), J Schelinger ( Což takhle dát si špenát ), L. Bílá, M. Holanová, P. Janů ( Říkej mi ), V. Neckář, D. Hůlka, L. Machálková, Suzi Quatro… Je autorem hudby k řadě filmů : Tři oříšky pro Popelku, Což takhle dát si špenát, Noc na Karlštejně, Romance za korunu, Návštěvníci, Cirkus Humberto, Sůl nad zlato, Jak se budí princezny( Václav Vorlíček – 1977 ), Kačenka a strašidla, Včelka Mája, Flash…… Jedním z posledních hudebních počinů je úspěšný muzikál Dracula.Složil také hudbu k nejnovější pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí ( Honza dostane dary od hodných čertů, když má být odveden ne vojnu a po mnohých útrapách s královskou rodinou si vezme krásnou děvečku Markýtku ). Karel Svoboda byl za svou tvorbu nesčetněkrát oceněn jak na domácí scéně, tak v zahraničí.

Co to má společnýho s láskou
Ivan Hlas – Jak si zasloužit princeznu

D D4 D G
1. Vítr si nechal tichý smích, barevní ptáci ve větvích, co to má společnýho s láskou.
Emi A7 F#dim Gmi
Nad tebou růže skloněná, na nebi hvězda zmatená, co to má společnýho s láskou.
D A G D
Na konec cesty bílej sníh, tak tvoje oči do těch svých si dám, si dám.


2. Počítá rychle divnej čas a nás už dělí smutná hráz, co to má společnýho s láskou.

I když vítr roznese tvý hebký vlasy po lese, mám tě už spojenýho s láskou.

Ráno nás slunce políbí a svoje ústa na sliby ti dám, ti dám.


3. Noc, která právě začíná, je černočerná květina, kde se mi touláš s mojí láskou.

Až za kraj světa můžeš jít, budu mít pořád pro co žít, srdce se trápí mojí láskou.

Jsem perla v moři ztracená, tu tichou píseň bez jména ti dám, ti dám.J.Jankovec | 28. listopadu 2005
Re:
| 17. října 2006
Wendík | 30. listopadu 2005
Já miluju pohádky?!heartteeth_smile
| 04. prosince 2005
heart
katka | 05. ledna 2006
pohadky mam rád ,ale nemužu to tu najít.tounge_smileangry_smilecry_smilethumbs_downlightbulbthumbs_upwink_smilewhatchutalkingabout_smile
Srnka
Pavel Kolarik | 31. ledna 2006
Hledám jakékoli nahrávky hudby pana Srnky. Jakoby jich nebylo. Děkuji P .Kolařík
martinka | 08. března 2006
proč tu nejsou nějaký ukázky hudby!!!! Máme na to referát a nemůžu nic najít... cry_smile
Weushqaaa | 20. března 2006
No ukázky hudby by se šikly... regular_smilewink_smile
... | 16. června 2006
jj ... wink_smile
nikol | 27. června 2006
Já bych ráda sehnala noty (nějakou jednoduchou úpravu pro klavír) k pohádkám od P. Hapky regular_smile
| 14. července 2006
hodily by se mi noty na klavír,klidně i složitější,hlavně něco
makuška
| 14. července 2006
libily by se mi noty na klavír písničky z pohádky Tři oříšky pro Popelku.Nebo z nějakého muzikálu.Moc,moc děkuji!!!!!!heart
Re: makuška
| 13. prosince 2006
Re: makuška
darinka | 23. února 2007
Prosim, aj ja hladam noty k uvodnej piesni z rozpravky Tri orisky pro popelku. Ak ich niekto ma, alebo nejakym sposobom najde /lebo mne sa to zatial nepodarilo/, tak mi to prosim poslite na mail. Budem velmi vdacna.
Hledam!!
Andrea | 17. července 2006
Ahoj lidi..hledam pisnicky se zlatovlasky..Hlavne to pluj moje ruze....poslete mi to plska na mail nebo tady mate móje icq: 317 867 942.Andy a dik predemwink_smileheartheart
Re: Hledam!!
| 14. ledna 2012
dobry den muzete mi nekdo poslat noty na klavir na jakoukoli pisen z pohadky zlatovlaska??cim vic tim lip...dekuji moc email.LUBRABCOVA@seznam.cz
| 18. července 2006
thumbs_up
| 13. října 2006
Lidičky, hledám názvy písniček z pohádky Co takhle svatba princi a absolutně nikde to nemůžu sehnat. pomozte mi prosím prosím
Re:
kresomysl | 31. října 2006
01 - Mame tu dalsi dobry den 02 - Nevadi to zvladnem 03 - Ty rad se toulas 04 - Chci jednu nausnici tvou 05 - Urozenost lidskeho srdce 06 - Pisen Brigity 07 - Snad se vrati 08 - Chci jeden knoflicek 09 - Kdyz se nacancam 10 - Ja ji prohral 11 - Zaplati kazda tkanickou 12 - Hvezdy me 13 - Dobro s laskou vitezii
Re:
| 13. července 2007
ahoj a nemáš náhodou všechny ty písničky???
| 22. října 2006
ahoj hledam noty z pohadky Panna a netvor od Petra Hapky.....pls gdyby je negdo vlastnil nebo gdyby negdo vedel gde je sehnat prosim ozvete se lolinka.lol@seznam.cz diky moc
stepanka
| 03. listopadu 2006
ssssssssssssssuperrrrrrr
stepanka
| 03. listopadu 2006
prosim lidi pošletemi adresu na které najdu nahrávky a deto přehrát na počáku z Honza málem králem plís posílejte na e-mail prosíííííííííím
Prosím
Danča | 26. listopadu 2006
Ahoj lidičky, moc vás prosí nemáte někdo jakoukoli písničku ze Zlatovlásky?? Scháním to pro ségru, která tuhle písničku miluje :-)
pomoc pro vás
Nikolas | 09. prosince 2006
mám velký archív všech filmových a i kreslených pohádek a především jejich hudbu. Pokud chcete jejich noty nebo i hudbu samotnou, stačí jen písnout na mail a hudba či noty k vám poletí.
Re: pomoc pro vás
evča R | 16. února 2007
ahojky potřebovala bych noty na pisničku když se zamiluje kůň od Z.Svěráka a Uhlíře, bude nekdo tak moc hodný a poskytne mi je?
Re: pomoc pro vás
Dášenka | 26. října 2007
Ahojky...poslal ti někdo ty noty na tu písničku???? jestli jo tak mi je plsky pošli...strašně mooots je potřebuju ty noty...plsky ...děkuju moooots
Re: pomoc pro vás
Džejn | 05. listopadu 2007
Prosím prosím taky o tu skladbu. A cokoliv byste kdo měl od Uhlíře, byla bych mooooc vděčná. Moc děkuju!
Re: pomoc pro vás
Ewisek | 15. července 2010
blogtextu.xicht.net/akordy-a-noty-997/kdyz-se-​zamiluje-kun-779
Re: pomoc pro vás
| 15. března 2007
Byla bych moc ráda,kdybych měla hudbu z pohádek, protože mimo to, že mám ráda pohádky, tak také pracuji v družině a dětem by se určitě také líbila. e-mail: svomik@seznam.cz Moc dík za odpověď
Re: pomoc pro vás
Hansík | 21. září 2010
Dobrý den, potřebovala bych prosím noty k hlavní melodii z pohádky kouzelný měšec, pokud se nepletu, autorem je pan Hapka, ale nejsem si jistá.Děkuji
kamilia@atlas.cz
iveta bartošová | 09. prosince 2006
htěla by ovás prosim vás pisničku laska je láska nta se mi líbý karin
KARIN
| 09. prosince 2006
TAK NAPIŠTE MI PROSÍM
Lenča | 24. prosince 2006
Nemá někdo skladbu \"Co to má společnýho s láskou\"? Text je všude, sehnat písničku je veliký problém...
Re:
L. | 21. února 2007
Ahoj, jestli ji jeste shanis, napis. :-) L.
Re:
| 13. července 2007
ahoj ty máš ještě tu písničku???
Re: juuuuva
kaja | 06. prosince 2007
mluvite o pisnicce od Vladky Liskove Co to ma spolecneho s laskou??Tu ja take teda marne schanim...prosiiiim..prosiim dobra duse...posles mi ji prosiiiiiiiiim..kujuuu mockrat..K.
Re: Náhoda?
Hanka | 30. dubna 2007
Já se fakt zblíznim...ale jestli tohle neni náhoda tak sem fakt magor....uz asi pul roku hledám na netu písničku z týhle pohádky...co to má společnýho s láskou....a vubec ji nemuzu nikde sehnat....a ted náhodou najedu na tyhle stránky a kokám ze ji sháníš ...no fak t....mazec....doufam ze se ti konečně podařilo jí od nekoho dostat...tak že jestli uz ji máš tak mi jí strasně moc prosim posli. byla bych fakt moc ráda....dekuju...a měj se hezky...Hanka
misa | 09. ledna 2007
proč tu není hudba nebo alespon ukázka na písen když se zamiluje kůn? od pana Uhlíře?:-)
Martina | 08. února 2007
Nemáte někdo noty na písničky z různejch pohádek a filmů pro příčnou a zobcovou flétnu? Díky...
:)))
Corny | 17. února 2007
bcvnkgjscfhugv
kouzelný měšec
karola | 17. února 2007
Potřebovala bych noty na klavír z pohádky kouzelný měšec.Nevíte o ňákých stránkách, kde bych to našla? Děkuju
Perníková chaloupka
Martina | 02. března 2007
Prosím vás, nemáte někdo noty na klavír z pohádky Perníková chaloupka? Případně neznáte nějaké internetové stránky, kde by se to dalo najít? Díky...
Noty
Michelle | 11. března 2007
Achojky. Please nemáte někdo nějaké pěkné noty pro klavír na písničky z pohádek??? jestli jo tak mi je please pošlete na mail mb.bartu@seznam.cz Děkuju moc
Re: Noty
Pan.Sponka | 25. března 2007
Ne noty nemám, ale jestli to tu budeš vkládat dvacetkrát, tak tě na tu lopatu opravdu posadím...
ewa
TÝNA | 12. března 2007
ahpj
karolina | 29. března 2007
ahoj
mÁTE TO FAKT HNUSNÝ
Vendula | 29. března 2007
Když to neumíte psát tek se do toho nepleťte.Těšilo mě. NEUMÍTE TO NAPSTA
Re: mÁTE TO FAKT HNUSNÝ
karolina | 29. března 2007
vendulo to nedelej
ahoj
karoplina | 29. března 2007
nesnasim pohadky
Re: ahoj
vendula | 29. března 2007
ja se na ne nedivam
| 29. března 2007
pohadky jo ste jak mali deti pane boze jee pohadky mam rad tak co je to za svet a co takhle hoprory jezsi co si o sobe myslite ste mali deticky ach joooo kam ten svet jednou dospeje
vendo
karolina | 29. března 2007
vendo
ahopj
neznami | 29. března 2007
koky jsi jinej
Ondra | 13. dubna 2007
Nevíte kdo napsal Hajný je lesa pán?(film Ať žijí duchové!). Pokud máte někdo noty ozvěte se prosím!!!
Market | 08. června 2007
Prosím kdo zná název melodie od Petra Hapky z pohádky Panna a netvor? díky moc
Re:
| 28. června 2007
hhhaa
chiki | 27. července 2007
a co pohadka co takhle svadba princi?
| 26. září 2007
Gilraen | 12. listopadu 2007
nema nekdo pisnicky z Co takhle svatba princi : Ja ji ztratil,Hvezdy me. a z At prileti cap kralovno: S kralem kral(nebo jak se to jmenuje,co zpiva kral Matyas).kdyby ji nekdo mel, prosim poslete mi ji na mail.diky
Kouzelný měšec
alizbitka | 30. prosince 2007
Ahoj, prosím vás nemáte nebo neshnali jste někdo noty na klavír k pohádce Kouzelný měšec od Petra Hapky? Moc děkuju:-)
Noty
Adéla | 22. ledna 2008
Ahoj,také bych potřebovala noty na klavír z pohádky Kouzelný měšec od Petra Hapky,moc děkuji předem...
tři oříšky pro popelku
lenka | 09. února 2008
ahojky poslali byste mi prosím noty na tři oříšky pro popelku diky
Re: tři oříšky pro popelku
| 15. února 2008
Ahoj Ak ich uz mas:noty tri oriesky pre popelku tak mi ich prosim preposli dik karol k.bartos@zoznam.sk
Tři oříšky
Berushka | 22. února 2008
Ahojky....prosim já taky nemůžu najít ty noty tři oříšky pro POpelku, jestli je někdo máte prosííím pošlete mi je!!!! Díííky mots!!! beruskaa.69@seznam.cz
Re: Tři oříšky
myška | 09. května 2008
koukni se na tuhletu adresu http://www.adamusa.unas.cz/ceske.htm je tam spousta českých písniček s notami.
| 12. června 2008
pomoc!
Titanic-The portrait | 04. července 2008
pomoc nemohu pisen Titanic-The portrait nikde najit pomozte prosim prosíííííííííííííííííímmmmmmmmmmmmmmmmmm¨ :-(
Panna a netvor
Hans | 27. července 2008
Rád bych se připojil k prosbě o zaslání not k titulní melodii filmu Panna a netvor, nejlépe v originální verzi pro varhany. mail: yan.sobek@seznam.cz Díky moc.
jitrocel pohádek
Slávka | 09. října 2008
já mám nejraději pohádku ať přiletí čáp,královno
Prosba
Iva | 24. října 2008
Ahojky lidi, nemáte někdo náhodou odkaz na VErunčinu písničku z pohádky Jak si zasloužit princeznu? Díky moc
pohádky na youtube
zdenka | 31. října 2008
lidičky, podívejte se na různé weby, youtube, stream.cz, google.video, atd..., např. na youtube určitě budou nějaké písničky z pohádek, nedávno jsem tam viděla písničky z pohádek, což takhle svatba princi, ať přiletí čáp či z popelky a to jak nové, tak i staré, znáte seriál Elisa z Rivombrosy, co ji vysílala prima, zadejte na youtube Elisa z Rivombrosy a za to popelka a uvidíte, jak to rychle půjde, oni často dělají videa z tohoto seriálu s různými pohádkovými písničkami na youtube.
prosba-iva
zdenka | 31. října 2008
pošli mi svůj email sem na stránku a dám ti tu písničku i když to bude asi v horší kvalitě, neboť jsem to nahrála na mobil, když to teďkom dávali 28. října.
prosim moc
Martin Husák | 04. listopadu 2008
Ahoj, prosím vás nemáte nebo neshnali jste někdo noty na klavír k pohádce Kouzelný měšec od Petra Hapky? Moc děkuju:-)Mohli byste mi poslat na meil noty děkuji Martin.
| 08. března 2009
nejlepší je pisnička z Malé mořské víly,Zdeněk Liška je nejlepší.Kde to najdu?
fjr
bgfjg | 31. ledna 2011
rhtjrzui
Kačenka a strašidla
| 31. července 2011
Dobrý den, hledám akordy na kytaru z úvodní melodie z filmu Kačenka a strašidla. Moc prosím, je to pro předškolní děti a moc děkuji za poslání. Máša
Akoprdy
Lovík | 21. října 2011
A co noty??? Akoprdy jsou na ...** n ikc
prosímmmmm
| 15. listopadu 2011
Prosím ... hledám noty k pohádce Křesadlo - Ten kdo má tě rád a ještě písničku Mlýn klape svou ... prosím, pokud máte, tak budu ráda, když mi je někdo pošle :-)
prosímmmmm
| 15. listopadu 2011
Prosím ... hledám noty k pohádce Křesadlo - Ten kdo má tě rád a ještě písničku Mlýn klape svou ... prosím, pokud máte, tak budu ráda, když mi je někdo pošle :-)
xxx
Miknbhjkm | 21. dubna 2014
xxxxxxxxxxxx
Nový příspěvek


Ochrana proti spamu. Kolik je 2x4?Na-mobil.cz

Spřátelené weby

Přidat stránku k oblíbeným

Nejnovější v diskusi

Diskusní fórum »

TIP: Chcete zkrátit dlouho chvíli sobě nebo blízkému?
Klikněte na Puzzle-prodej.cz a vyberte si z 5000 motivů skladem!
TIP: Hračky a hry za dobré ceny?
Klikněte na Hračky obchod.cz a vyberte si z tisícovky hraček skladem!