AIDS, příznaky AIDS

Kategorie: Biologie (celkem: 484 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. srpna 2005
  • Zobrazeno: 137034×

Příbuzná témataAIDS, příznaky AIDS

A = Acquired = získaný během života, způsobený virem
I = Imunne = selháníní obranyschopnosti, oslabení organismu
D = Deficience
S = Syndrome = syndrom, příznaky typické pro určité onemocnění

AIDS = Syndrom získaného selhání imunity


H = Human = lidský
I =Immunodeficiency = chybějící obranyschopnost
V = Virus = virus
HIV = Virus lidského imunodeficitu
Přestože bylo dosaženo velkého pokroku v boji proti AIDS, nepodařilo se dosud najít žádnou vakcínu nebo lék, který by ho mohl vyléčit. Jediná zbraň proti této smrtelné nemoci je zatím pouze prevence, tzn. Odpovědný sexuální život a vyhýbání se drogám. Podle posledních odhadů zemře do konce tisíciletí na AIDS velmi mnoho lidí, z toho polovina se ještě neinfikovala virem HIV. Dávej si proto pozor, aby ses také neocitl(a) mezi tou, zatím zdravou, polovinou, a nepodepsal(a) sis tak sama rozsudek smrti.

Kde se vzal virus HIV ?
Existují dva typy virů - HIV 1 a HIV 2. Ten první se pravděpodobně mezi lidi dostal ze šimpanze, ten druhý, který se obtížněji přenáší a trvá déle než se projevují nemoc AIDS, se patrně přenesl na člověka z africké opice.

Proč se AIDS rozšířil právě v této době ?
Existuje několik domněnek, ale nejpravděpodobnější vysvětlení je následující : viry HIV existují už velmi dlouho, ale teprve v poslední době se hodně uvolnil sexuální život, narkomani používají stejné jehly a injekční stříkačky.

Jak se můžu nakazit virem HIV ?
1) Pohlavní styk je nejčastějším způsobem přenosu, ať se jedná o styk s homosexuály, bisexuály nebo heterosexuály. Vir HIV je totiž obsažen v tělních tekutinách - krvi, spermatu a vaginálních sekretech. Riziko nakažení stoupá s počtem pohlavních styků, ale to neznamená, že se nemůžeš nakazit pouhým jediným, a třeba i prvním, sexuálním stykem. Největší pravděpodobnost přenosu je análním stykem, protože sliznice konečníku je snadno zranitelná, a tím pádem dochází k přímému styku spermatu s krví. U dívek se , vzhledem ke krvácení, za nejinfekčnější období pokládá menstruace. Teoreticky může dojít k přenosu HIV i při orálně-genitálním stykem (mezi ústy a pohlavním orgánem), a to v případě poranění sliznice úst. Nakazit se nemůžeš při hlubokém líbání ani při vzájemném masturbování s partnerem.
2) Další způsob přenosu je krví - transfůzí, infikovanými injekčními stříkačkami a jehlami a z těhotné ženy na dítě. K nakažení transfůzí dochází dnes už opravdu vyjímečně, protože v naší republice jsou od roku 1987 všechny vzorky krve kontrolovány.
Společné používání injekčních stříkaček a jehel mezi narkomany znamená naprostou pohromu, je-li někdo z nich nakažen virem HIV. Neplatí to jenom pro narkomany, ale třeba i pro sportovce, kteří si píchají steroidy. Hodně lidí má obavy z nákazy při návštěvě tetovacího studia, před propichováním uší, ale jestliže jsou dodržena všechna hygienická pravidla, není se čeho obávat.
Nakažená těhotná žena přenáší nákazu na své dítě asi ve 20-30% případů. Dítě může být nakaženo v průběhu těhotenství nebo při porodu.

Přenáší se AIDS slinami nebo slzami ?
Nemůžu se nakazit při bodnutí komárem ?
Přenášejí virus domácí zvířata ?
Virus je sice obsažen ve všech tělních tekutinách (tedy i ve slinách a slzách), ale není znám žádný případ přenosu tímto způsobem. Při přátelském políbení na tvář nebo ústa ti žádné nebezpečí nehrozí. K nákaze nedojde ani tehdy, jestliže použiješ příbor nebo sklenici, na které jsou infikované sliny. Při běžném lidském styku nedojde k přenosu.
Také nebyl zaznamenán žádný případ přenosu AIDS komárem nebo jiným hmyzem.
Na otázku, jestli domácí zvířata mohou přenášet virus je jednoznačná odpověď : NE! Psi, kočky ani jiná domácí zvířata nejsou nosiči viru a tím pádem ho nemůžou ani přenášet. U koček se občas objevuje onemocnění, které je podobné AIDS. Je způsobeno virem FIV, ten se ale na člověka nepřenáší, takže o takto nemocné zvířátko můžeš bez nebezpečí nákazy pečovat.

Můžu se nakazit při dárcovství krve ?
Při dárcovství ti nehrozí nebezpečí infekce, protože při odběru se používá sterilní materiál určený na jedno použití.

Co to znamená být séropozitivní
Pozitivní výsledek znamená, že pacient je infikován virem HIV, ale nemusí se u něj projevovat příznaky nemoci AIDS. Pozitivní člověk je nosič viru a může ostatní nakazit svou krví a pohlavními sekrety.

Může se vyskytnout falešná negativita nebo pozitivita - špatný výsledek testu ?
S falešnou pozitivitou se už prakticky nesetkáváme, protože výsledky testů se několikrát opakují. S falešnou negativitou se setkat můžeme, protože když si necháš udělat test na AIDS pár dní po nechráněném styku, nemáš v organismu ještě vytvořené protilátky na vir. Ten se vytvoří zhruba za 3 týdny až 3 měsíce, ve vyjímečných případech to může trvat dokonce půl roku i déle. Takže do té doby se výsledky testů jeví jako negativní, přestože můžeš být infikována virem HIV.

Kdy bych si měl(a) nechat udělat test ?
Vyšetření je povinné pouze u dárců krve, orgánů a spermatu, v ostatních případech záleží jen na tvém uvážení. Test by sis měla určitě nechat udělat, jestliže jsi měla nechráněný pohlavní styk, chceš začít spát se svým klukem nebo ses rozhodla mít dítě. Nezapomeň, že test by sis měla nechat udělat nejméně po 3 měsících od nechráněného styku, protože během této doby se nepřítomnost viru nedá zjistit. Než půjdeš na test, musíš provozovat jenom chráněný styk, protože jinak by byl výsledek zavádějící. Také bys v tomto období neměla darovat krev.

Kde si můžu nechat udělat test, potřebuji k tomu doporučení obvodního lékaře, kolik to stojí ?
Test si můžeš nechat udělat bez doporučení lékaře. V celé republice se provádí vyšetření bezplatně a anonymně. Poradny pro HIV/AIDS jsou ve všech okresních a krajských hygienických stanicích.

Jak je to s AIDS ve světě ?
Počet lidí nakažených virem i nemocných AIDS rok od roku stoupá. V roce 1990 bylo ve světě nejméně 400.000 lidí nemocných AIDS, v roce 1995 už 1.000.025 lidí , a to jsou pouze nahlášené případy - skutečný počet je odhadován na 4.5 miliónu. Podle odhadu bude v roce 2000 12-18 miliónů nemocných AIDS a infikovaných 30-40 miliónů. To je nepředstavitelné množství lidí. Představ si zhruba 3 naše republiky nakažených lidí. Nejvíc nakažených je v Africe, dále pak vedou Spojené státy, pak je na řadě Evropa. V poslední době se AIDS rozmáhá i v jihovýchodní Asii.

Jak je to s epidemií AIDS v České republice ?
K poslednímu říjnu 1997 bylo u nás zaznamenáno 352 případů nakažení virem HIV, z toho 103 lidí už onemocnělo AIDS a 64 pacientů zemřelo. Musíš si uvědomit, že to jsou pouze zjištěné a podchycené případy. Skutečné množství nositelů viru HIV je mnohonásobně vyšší. Nejvíce ohrožení jsou lidé v Praze, protože tam je zaznamenaných nejvíc případů (nadpoloviční většina). To ale neznamená, že když bydlíš jinde, tak se můžeš oddávat bezstarostnému sexu a nemusíš se strachovat o svůj život. Musíš se naučit, že sex a prezervativ k sobě neodlučitelně patří.

Když se nakazím virem HIV, za jak dlouho onemocním AIDS ?
Lidé, kteří se nakazili virem HIV, nemusí vždy onemocnět AIDS. 60% lidí do 10 let onemocní a zhrotí se jim imunitní systém, u 20% lidí se projeví vedlejší příznaky onemocnění a u 20% se neprojeví žádné příznaky. AIDS je ale nemoc známá posledních pár let, proto nemůžeme přesně říct, že lidé, u kterých se dosud neprojevili žádné příznaky onemocnění, zůstanou zdraví. Naopak se můžeme domnívat, že nemoc se u nich projeví později.

Proč se u některých lidí neprojeví příznaky AIDS ?
Na tuto otázku neexistuje jasná odpověď. Snad je to tím, že někdo má dispozice bránit se některým onemocněním a stejně tak i AIDS.

Jaké jsou vedlejší příznaky AIDS ?
Hlavní přetrvávající příznaky infekce jsou :
- zvětšení mízních uzlin na několika místech na těle trvající déle než 3 měsíce (uzliny jsou např. na krku, v tříslech a v podpaží),
- nevysvětlitelná a dlouhotrvající horečka a noční pocení,
- úbytek hmotnosti přesahující 10% tvoji hmotnosti,
- bolestivé puchýřky na kůži,
- přetrvávající průjmy.
Pozoruješ -li u sebe některý z těchto příznaků, neznamená to hned, že máš AIDS, protože takto se projevuje i plno jiných onemocnění.

Jak vypadá pokročilé stádium AIDS ?
Není to nic pěkného, protože většina nemocných snadno podléhá nádorovým onemocněním. Také se jim na kůži začínají objevovat fialové až hnědé skvrny (léze), které později napadají i většinu vnitřních orgánů (lézí sis mohla všimnout na kůži Toma Hankse ve filmu Philadelphia, kde hrál advokáta nemocného AIDS). Bakterie a parazité, kteří za normálních okolností nevyvolávají žádné onemocnění a organismus si s nimi dokáže hravě poradit, mohou vést u člověka s AIDS až k smrti. Vir Hiv může působit i na nervový systém a způsobit tak výpadky paměti, pomatenou mluvu, nekontrolovatelné pohyby, nesmyslné chování apod.

Jestliže jsem HIV pozitivní a čekám dítě, bude také postižené ?
U 20-30% novorozenců se do 8 měsíce vyvine AIDS, jestliže k tomu do té doby nedojde, stane se dítě pravděpodobně negativní.

Moje sestra má AIDS, jak se k ní mám chovat, nenakazím se od ní ?
Nemusíš vymýšlet žádná zvláštní opatření, stačí dodržovat běžnou hygienu. Nehrozí ti žádné nebezpečí nákazy na záchodě, políbením na tvář, nádobí po sestře můžeš klidně umýt s ostatním nádobím. Trvalý kontakt s postiženým člověkem nevede k infekci. Pozitivní člověk může dál chodit do školy nebo do práce - pokud mu to zdravotní stav dovolí.
Není pro okolí nebezpečný, jestliže dodržuje všechna hygienická pravidla. Také se může dál věnovat sportu, ale pouze v případě, že nemůže dojít ke krvavým zraněním ( např. box, fotbal, ragby).

Můj přítel mi říká, že sex s lidmi v našem věku není vlastně tak nebezpečný. Je to pravda ?
To je přece hloupost. Právě lidé ve věku od 15 do 30 let jsou nejvíce ohroženi. Jedním z posledních případů je sedmnáctiletá dívka, kterou nakazil její stejně starý přítel. To je myslím dostatečné vysvětlení, proč bys i ty měla se svým přítelem používat prezervativ.

Jak se má prezervativ správně používat ?
Vyberte si raději lubrikovaný prezervativ. Sáček se opatrně otevře (pozor na protržení - např. o prstýnek), stiskne se konec prezervativu, aby z něj unikl vzduch a postupně se navléká na ztopořený penis až k jeho kořeni. Po skončení styku musí přítel prezervativ tahem sundat za jeho konec, dokud je penis ještě v erekci - jinak by mohlo dojít k úniku spermatu. Pak prezervativ vyhoďte, protože všechny typy jsou určeny pouze na jedno použití. První pokusy při navlékání prezervativu nemusí být vždy nejpříjemnější, proto by měl tvůj kluk navlékání „natrénovat“. Při nasazování kondomu před stykem můžeš svému klukovi pomáhat, uvidíte, že to bude příjemnější pro vás oba.
Existuje ještě tzv. dámský prezervativ. Je to jemný plastikový sáček, který je, stejně jako klasický prezervativ, určený na jedno použití.

SEDMERO O AIDS
1) AIDS je výsledkem zničení obranného systému virem HIV.
2) U člověka, který je infikován virem HIV nemusí dojít k onemocnění AIDS, ale přesto dál šíří virus HIV.
3) Hlavní způsoby přenosu jsou: sexuální styk, přenos krví a z pozitivní matky na plod.
4) Infekce se neomezuje jenom na tzv. rizikové skupiny (narkomani, homosexuálové, bisexuálové, prostitutky), ale rozšiřuje se na nás všechny.
5) Ještě se nenašla žádná účinná léčba ani vakcína.
6) Jedinou zbraní je zatím jedině prevence.
7) Neber drogy(nebo alespoň nepoužívej společné jehly a stříkačky) a buď svému příteli věrná (případně používej vždy prezervativ).

HISTORIE AIDS
1981 - první údaje o infekčním onemocnění, které se přenáší krví a sexuálním stykem.
1983 - popsání viru HIV v Pasteurově institutu v Paříži.
1984 - první izolace viru HIV.
1985 - ve Francii se začíná kontrolovat krev určená k transfůzím.
1986 - objevení viru HIV 2.
1987 - povinná kontrola všech krevních vzorků určených k transfůzím u nás.
1991 - 1993 - první pokusy s vakcínami na člověku

O AIDS se mluví v poslední době stále častěji, takže musí vyvolávat strach snad v každém z nás. Jestliže si myslíš, že jsi ve věkové skupině, která ještě není AIDS nakažena, a proto nechráněné pohlavní styky s tvými vrstevníky neznamenají pro tebe žádný riziko, jsi na velkém omylu. Uznej, že mladí lidé celkem často střídají partnery a podceňují riziko, že zrovna „tenhle nádherný kluk“ by mohl být infikován, takže mezi náctiletými je pravděpodobnost nakažení obrovská. Nejvíc nositelů viru HIV je právě mezi lidmi ve věku 15 až 30 let. Dávej si pozor s kým spíš, abys jednoho dne nezjistila, že řada nositelů viru HIV se rozšířila o další oběť.

Další zajímavosti o tomto tématu lze najít na internetu: WWW.AIDS-HIV.CZ
Pro zajímavost jsem stáhl z internetu několik grafů.katy | 08. října 2005
čím se aids přenaší?lightbulbbroken_heart
Re:
Eny | 20. října 2005
Aids se přenáší pohlavním stykem.stačí ti to?
Re: aids
Lucullka | 25. listopadu 2005
pohlavním stykem,krví a z ´matky na plodwink_smile
Re: aids
| 04. prosince 2006
to je pravda pise se z matky na dite kkt :D
Re:
ppp | 26. března 2007
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa--------------------------
Re:
Hanry!!!!!!!!!!!!!!!!!! | 13. dubna 2007
bebebebebebebebebb
Re: aids
lukas | 10. dubna 2008
dobry den chtel sem se zeptat jesli mi nekdo poradi mam na rukach boule us dlouho v casti pod palcema na obourukach takove nafukle boule dou videt natom takove zyly a strasne semi rozrosli zyly od ruk us to mam i na hrudi aji na krku zyli takove spoje poradimi nekdo prosym dekuju
Re:
| 12. listopadu 2008
kdyz ses blba
Re: Bojim
valve | 04. srpna 2007
neboj sa zlatko AIDS nemozes dostat pohlavnym stykom iba AIDS, ktory nema s HIV nic spolocne, si a budes zit.
Re: Bojim
valve | 04. srpna 2007
sorry preklep iba HIV
Martin | 20. října 2005
Dobrý den, asi před rokem sem se vyspal s jednou holkou, která vypadala celkem normálně, ale když sem zjistil v jakém žije prostředí, tak sem to musel skončit. Pozdějí jsem zjistil, že měla problémy s drogami. O půl roku později se mi na penisu objevili takové malé bouličky, na předkožce takové malé bradavičky. Můžete mi poradit co to je a co se s tím dá dělat? Moc děkuji
Re:
| 02. listopadu 2005
CHCIPNES...
Re:
| 14. prosince 2005
debile
Re:
ver | 19. března 2007
Kreténe, co si vůbec myslíš o tyhle debilní keci tě tu nikdo neprosil...chcipnout bys měl ty! magore!!!
Re:
Kurl | 30. června 2007
Ty jeden debilku na co si tady hraješ prosím tě tady mají lidi problémy a ty se jim takto vysmíváš!!!!! Prosím tě zamysli se nad sebou a nechovej se jako ubožák!!!!!
Re:
Adéla | 03. dubna 2008
Jo to teda mají,ale většinou si za ty problémy můžou samy!A zamyslet se by se nad sebou měli ti nemocní,ale není to důvod psát takové věci jako chcípneš atd.Je mi těch lidí líto,soucitím s nima,ale opravdu si za to můžou sami...Měli dbát na bezpečný pohlavní styk,jelikož tato nemoc je strašně mooc dlouho známá a tak neříkám kdyby jí neznali,ale tato nemoc dobývá svět
Re:
Michal | 25. května 2008
1) Zdaleka všichni si za takovou nemoc nemůžou - co má říkat holka nebo kluk nakažený svým stálým partnerem, který si někde udělal bokovku? Taky bys je tak hezky soudila? 2) Já bych váhal i nad tím, vyslovovat takové názory nad těmi, kteří šli vědomě do rizika. Pokušení je někdy velké a ne vždy je v danou chvíli v dosahu kondom. Erare est humanus, jak se kdysi říkalo. Možná jsi taky někde udělala nějakou chybu, kterou jsi mohla tvrdě zaplatit, ale nezaplatila. Soudit je někdy až moc lehké. To, co píšu, nezprošťuje nikoho odpovědnosti za své činy. Kondom prostě je nutnost, když nemám jistotu. Ale taky mi přijde hloupé odsoudit všechny jedním šmahem bez zamyšlení a aniž bych o nich něco věděl.
Re:
| 01. června 2008
pro Adélu......myslim ze se pletes ve vsech pripadech se za to nemohou sami znam pripad kdy sel mlady 14 lety chlapec na jednu diskoteku uplne poprve nikdy pred tim nikde nebyl a asi v 23:00 musel jit domu protoze ho cosi pichlo do nohy nateklo mu to a uz rok je hiv pozitivni.......bohuzel sem to ja
Re:
z | 07. září 2008
A co s tím děláš?
Re:
lackey | 26. června 2009
si pica jak sem mohl vedet ze je to devka??? mam HPV a co bych chtela videt tebe ty kravo muzou sami
Re:
| 27. ledna 2006
devil_smile
Re:
| 07. března 2006
Martine.Ja mam take male boulicky na penisu.Mam je po obvode zaludu ale uz sem je mel pred sexem.
please
top secret | 19. března 2006
zdarec, mám stejný problem jako ty, nevíš jestli to neni něco vážného ? už to mám delší dobu confused_smile
Re: please
Anarki | 07. dubna 2006
To je v pohode... koukal jsem se na servr kde radil jeden doktor a tyhle miniboulicky jsou jen nervovy zakonceni ktery holt trochu vylezli... nekdo to ma jen po obvodu jako ja, nekdo po celim zaludu. Da se to operovat ale pak to prej boli
Re:nevim
hejona | 04. listopadu 2006
gxzgfudsgfgdufgdzlfgdzljgfxudgbviudgzgfdfdzi
Re:nevim
fbncvbmnnvb | 19. prosince 2006
mam ho
| 24. října 2005
lightbulb
| 29. října 2005
regular_smilewink_smileheartangry_smilebroken_heartconfused_smiledevil_smiledevil_smiletounge_smileteeth_smileenvelopecakesad_smilewhatchutalkingabout_smiletounge_smilethumbs_upthumbs_downteeth_smilesad_smileomg_smileembaressed_smileconfused_smile
Re:
| 19. ledna 2007
jak s ensajdhjqwhjerpíšo
nikol | 05. listopadu 2005
máte fotky viru HIV?
Re:
MUDr. Málková | 12. února 2007
Ano máme, ale je neslušné to někomu ukazovat a věř mi že na to není hezký pohled být tebou tak bych o to moc neztála. Věř mi vím o čem mluvím.
HAHA
JAJAJAJAJA | 10. listopadu 2005
regular_smilewink_smileheartkisslightbulbangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilecry_smiledevil_smileembaressed_smileenvelopeomg_smilesad_smileshades_smileteeth_smilethumbs_downthumbs_uptounge_smilewhatchutalkingabout_smile
Re: HAHA
| 26. března 2008
nemate si pichta drogy
Re: HAHA
šimpanz | 08. března 2012
Ty budeš můj kámoš!:D:)) Nadpis-- HEHE :DDD
Aids v Indii
Veronika a Katka | 10. listopadu 2005
Viděli jsme na internrtových stránkách Aids v Indii a azujalo nás to protože ve škole děláme kampaň proti Aids a potřebujeme zjistit více informací na téma Aids v Indii.Předem moc děkujeme!
| 04. prosince 2005
wink_smileheartkisslightbulbangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilebroken_heartcake
Aids
scheba | 05. prosince 2005
Koukám, že ste tu všichni chytrý jak rádia, myslim ty co odpovídaj na dotazythumbs_down
darka | 14. prosince 2005
opravdu moc dobře nechápu ty, co odpovídají na dotazy. Jste fakt dementi
Fetiš
Petr | 07. ledna 2006
Dobrý den,mám dotaz.Chtěl bych se zeptat zda je možné chytnout AIDs,když jsem čichal k použitým kalhotkám,ale na těch kalhotkách bylo něco zaschlého a nažloutlého co to bylo?Děkuji předem nashledanou.
Re: Fetiš
MUDr. Hronešová | 04. dubna 2006
Petře můžete být v klidu, zřejmě se jedná o zaschlý sekret, který je produkován sliznicí poševní(předpokládám, že šlo o dámské spodní prádlo). Tento sekret je školdlivý pouze tehdy, je-li v něm přítomen nějaký původce a sekret se vám dostane do těla(při pohlavním styku, nebo do krevního oběhu).
Re: Fetiš
| 16. srpna 2009
Dobry,den chtel sem se zeptat asi pred dvema dny sem byl s holkou a zadny sex neprobeh jen oralni sex a chci se zeptat jestli muzu chytit nakou pohlavni nemoc. Aids rikala,ze nema a aids by se nemel prenaset pres oralni sex i kdyz to vsude pisou nic ji neni netekla ji krec s ust a nemela snad nic se sliznici vustni nebo jask to je. A jeste sem se chtel zeptat kdyz me ho ona kouri prominte za to slovo muzu to chytit nebo je ohrozena jen ona? Pls piste na muj email jara.vrbik@seznam.cz
Re: Fetiš
amam | 19. prosince 2006
mam ho
Re: Fetiš
| 30. ledna 2007
co?
jozka | 22. ledna 2006
dobry den....chcem sa opytat ako zistim ze mam aids?
Re: Jozka
MUDr. Málková | 12. února 2007
Tak že tě bolí v krku máš horečky a později takové nezvyklé vyrážky a cokoli se na tobě může velmi podezřele změnit a pokud se to stane tak navštiv odborníka
| 22. ledna 2006
heartkissangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smiledevil_smile
ja
ja | 24. ledna 2006
skuz ze ztavyd do nejakeho kluba s tima pajtasama co se temu vjenujou a optaj ich na ten aidz, ktery mas A JAK MAS UROBIT TEN TVUJ TEST.teeth_smile
SURFACETENSION
paja | 07. února 2006
URBAN
David Uban | 08. února 2006
broken_heartcakeconfused_smilewink_smileheartregular_smilewink_smileheartkisslightbulbangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilecry_smiledevil_smileembaressed_smileembaressed_smileenvelopeomg_smilesad_smileteeth_smileteeth_smilethumbs_downthumbs_uptounge_smilewhatchutalkingabout_smile
Re: URBAN
Kafec | 08. února 2006
nesmysl
Amálka | 09. února 2006
Není pravda, že vyšetření se dělají bezplatně, v Ostravě chtějí za vyšetření anonymní 200,- Kč
for all
pepino | 16. února 2006
whatchutalkingabout_smiletounge_smilethumbs_upthumbs_downteeth_smileshades_smilesad_smileomg_smileenvelopeembaressed_smiledevil_smilecry_smileconfused_smilecakebroken_heartangel_smileangry_smilelightbulbkissheartwink_smileregular_smile 316-618-014
| 01. března 2006
devil_smiledevil_smiletounge_smileomg_smilekissheart ahoj
| 01. března 2006
cry_smilewink_smileregular_smileconfused_smilesad_smiletounge_smilewhatchutalkingabout_smile
Lída Šafářová | 07. března 2006
mam AIDS heč a ty neshades_smile
Re:
| 11. května 2007
To jsi hloupa. ze s tim machrujes , vzdyt na to muzez zemrit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
| 24. března 2006
devil_smileshades_smilesad_smilesad_smileenvelopeembaressed_smilecry_smileangel_smileangel_smileangry_smilelightbulbkissheartwink_smileregular_smiletounge_smilewhatchutalkingabout_smile
| 24. března 2006
Chcí=pni
hiv
no přece já | 28. března 2006
regular_smilewink_smileheartkisslightbulbangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilecry_smiledevil_smileembaressed_smileenvelopeomg_smilesad_smileshades_smilethumbs_downthumbs_uptounge_smilewhatchutalkingabout_smile
| 30. března 2006
co je to seropozitivni
Re:
Mudr. Hronešová | 04. dubna 2006
to znamená, že byly v krevním séru nalezeny hledané agens, neboli původci.
| 06. dubna 2006
cry_smile
| 06. dubna 2006
mužu si nechat udělat test na aids take u sveho obvodniho lekaře nebo musim přimo na hyg. stanici???????embaressed_smile
Re:
MUDr. Málková | 12. února 2007
Běž přímo na hyg. stanici tam ti udělají testy bezpečně a pozorně tak aby nedošlo kžádnému nedorozumění.
Zranění
Tere | 16. dubna 2006
Chtěla jsem se zeptat jestli se člověk může nakazit Aids když se řízně nebo se škrábne o sklo nebo kámen venku?Prosím odpovězte
Re: Zranění
Luciš | 07. května 2006
Nemůžeš, jedině kdyby se o ten střep předtím škrábnul někdo kdo měl AIDS, a to je docela HODNE mala pravdepodobnostwink_smile
| 19. dubna 2006
omg_smilewink_smileheartlightbulbangel_smileangry_smilewink_smileheartangry_smileshades_smilethumbs_downthumbs_downthumbs_down
| 20. dubna 2006
zase to tak nepřehaněj .....kdyby se člověk nakazil škrabnutim tak by tady za par let nikdo nebyl!!!!!!!!!!
| 20. dubna 2006
cau jak se mateangry_smilekisswink_smileshades_smilewhatchutalkingabout_smiletounge_smilethumbs_upthumbs_downteeth_smilesad_smileenvelope
Helena | 25. dubna 2006
mam aids hec...:)
Re:
Luciš | 07. května 2006
Tak to tě obdivuju, že to bereš s takovým humorem wink_smile
rene | 25. dubna 2006
MUZU DOSTAT AIDSconfused_smile!KDYZ SE STYM CLOVEKEM PODAM RUKU:?NEBO KDYZ PUJDU PO NEM NA ZACHOD??regular_smileangel_smile
Re:
Luciš | 07. května 2006
Ahoj, podáním ruky na 100% nemůžeš, teda pokud nemáš na té ruce škrábanec a ten s kým si ju podáváš taky...a i když po něm půjdeš na záchod, tak nic nechytneš ;) thumbs_up
Petr | 08. května 2006
Pro MUDr. Hronešová:Děkuju moc,hned jsem klidnější.
Trpak | 09. května 2006
regular_smilewink_smileheartkisslightbulbangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilecry_smiledevil_smileembaressed_smileshades_smileshades_smilewhatchutalkingabout_smilewhatchutalkingabout_smile
Trpak | 09. května 2006
regular_smilewink_smileheartkisslightbulbangry_smileangel_smilebroken_heartcakeconfused_smilecry_smiledevil_smileembaressed_smileshades_smileshades_smilewhatchutalkingabout_smilewhatchutalkingabout_smile
???
hanka | 10. května 2006
a za jak dlouho po rizikovém sexu se ty příznaky objeví????uzliny, horečka a tak...
Re: ???
MUDr. Málková | 12. února 2007
U někoho se objeví za týden u někoho za 14dní nebo 21dní i měsíc
Re: ???
mad_eye | 28. července 2007
A to jste vycetla kde \"MUDr.\" Málková? :))
anonymka | 06. června 2006
jsem hypochondr,ale s nikim sem este nespala ale libala sem se s klukem který je devkar a mela jsem aftu mužu dostat aids?pomozte diky
Re: anonymka
MUDr. Málková | 12. února 2007
Afty se někdy u líbání může projevit a aby dostalas aids je málo pravděpodobné asi na 1,01% pokud má ten dotyčný aids tak by jste si líbáním museli přenést asi 2 litry slin
obava
Petr | 07. června 2006
Chci se zeptat. Měl jsem poměr s prostitutkou na pár vteřin spadla ochrana . Po 14 dnech jsem měl zánět středního ucha poté bolest v krku . Neměl jsem horečky ani průjem žádná únava . Nemám ani bolesti hlavy . Jen občas pobolívá ještě to ucho . Je to už ais 6 týden mám ale obavu . Určitě si dojdu po 3 měsících na test .
Re: obava
MUDr. Málková | 12. února 2007
nemusíš se bát aids se projevuje vysokými horečkami a ucho s tím absolutně nemá nic společného můžeš mi věřit ale pokud na tom trváš tak si je běž udělat.
obava
hans | 03. července 2008
Dobrý den, Asi před měsícem a půl jsem měl nechráněný sex z jednou dívčinou a teď na sobě pozoruju nateklí penis a asi před měsícem byla i předkožka poprskaná a jako by mě pálila teď už je to dobré žádné horečky nemám jen mě lehce škrábe v krku ale i to už je dobré mám velké obavy že bych mohl být nakažen poraďte prosím co mám v první řadě dělat ??? Ještě sem se chtěl zeptat kolik zbívá člověku po nakažení této nemoci času a jestly je nějaká naděje na vyléčení předem děkuji za odpověď.
Re: obava
miki | 25. července 2008
před rokem jsem měla nechráněný sex kdybych byla nakažená určitě bych už o tom věděla???????mám výčitky a pořád se kontroluju.Vysokými teplotami netrpím ani když jsem normálně nemocná,je stoprocentní,že u nákazy aids bych jí měla???
anonymka | 08. června 2006
odpovi mi prosim nejaký lekarský odbornik na muj dotaz?dekuji
ANONYMKA | 16. června 2006
TADY TI ASI NIKDO NEODPOVÍ
K | 22. června 2006
Pred par tydny jsem mela \"mensi\" ulet s uplne cizim klukem. K soulozi nedoslo, ale mela jsem jeho sperma na svem tele, bricho atd.Myslim, ze pokud nedoslo k primemu pohlavnimu styku (vaginalne ci oralne) tak by k nakazeni dojit nemelo, nebo ano? Treba v pripade, ze bych mela na tela skrabance ci jine poraneni?
Re:
MUDr. Málková | 12. února 2007
Pokud ten kluk nemá aids tak ne. Ale pokud má aids a ty máš na břiše škrábance tak je to málo pravděpodobné že ho dostaneš, ale pokud budeš mít pohlavní styk tak už je to velmi pravděpodobné třeba i jisté pokud má tu nemoc už hodně rozvinutou.
| 01. července 2006
bohužel ano
| 07. července 2006
angry_smile
mam strach???ty we docela jo:(
paja | 08. září 2006
cus....mam holku s kterou sem byl a pak mě podwedla rovnou se třema.....20,36,45....já ji taky a le s kondomem....ona nemela kondom ani nebrala prášky....pak sme se k sobe vratili a sem docela pořád nemocnej a mam zvetsený uzliny pod krkem...mam docela strach...vim je to wtipny ale je to tak:( fleky zatim nemam a je to tak2 mesice co sem spal s holkou bez....bylo by to možný nebo je to jenom jak se mění počasí...ale jinak ty malinký bouličky na penisu mam taky...maté to taky někdo????odepište...díky
Re: mam strach???ty we docela jo:(
MUDr. Málková | 12. února 2007
Nechci tě nijak strašit ale není to vyloučené. Musíš dávat pozor co děláš hlavně při sexu.
Libani
pomoc | 23. září 2006
Dobry den potrebuju si poradit. Libala jsem se s klukem a bojim se ze me nakazil. Ja nemam popraskane rty jenom mam problmy s dasnema. Muzu dostat HIV kdyz jsme jenom libali. Nemel praskane rty. je to kuchar.
Re: Libani
| 10. září 2008
božeee seš trapná...:D
Lízání
Wodo | 01. října 2006
Ahojík všem, Dá se přenýst virus HIV když holku jenom lížete? Nejsem si moc jistý...díky moc
Re: Lízání
... | 03. října 2006
lížeš-li poševní sekret, tak ano...
Re: Lízání
ghjfg | 28. prosince 2007
ghn
mira | 16. října 2006
JE TO BLBOST
prosím
| 30. října 2006
ahoj chtěl jsem se zeptat. Na žaludu se mi občas oběví takové prasklinky ale vlastně to jsou jenom takové prohlubně po nějakém měsíci to třeba zmizí nevíte co to je???
Re: prosím
| 12. února 2007
Může to být projev i o alergii nebo vyrážku. ale pokud tě to bolí tak si to natři tee tree olej a nebo si zajdi k doktorovi
poradte mi
veronika | 19. listopadu 2006
Ahoj,me se asi tak pred 2 tydnama udelalina tele takové hnusné skvrny.mam na to už aj mastičku ale jak nejake zmizi,hnedse mi tam udelají nové.Jsou to takove sv.ružové fleky oblemované tm. barvou.Pohlavní styk sem ještě nemela ale olizovala jsem se s klukem ktery je v našem meste znamy feták....myslíte ze mam AIDS?
Re: poradte mi
Petr | 03. února 2010
Aids určitě nee, to spíše nějakou žloutenku, nebo jinou nemoc, slinama se strašně špatně přenáší(by jsi musela vypít kýbl slin aby se přenesl), pokud jste si ovšem předtím třeba nepropíchli jazyk nebo jiné praktiky s krví.
| 19. prosince 2006
hkukjhkhjkj
| 19. prosince 2006
vi vijebani čuraci
| 19. prosince 2006
vi jste velmi hodni ale vijebani protože nepouživate kondom..................atakdal
Re:
MUDr. Málková | 12. února 2007
Víš co já ti něco poradím používej ho ty sám a o jiné se nestarej takovíhle nadržené lidi nemám ráda tak si dávej pozor co říkáš!!!
Re:
e | 29. srpna 2007
nauč se psát trubko...
Boule
Koule | 19. prosince 2006
svědi mě koule nemam aids asi mam nebo ne?
Re: Boule
MUDr. Málková | 12. února 2007
To určitě ne aids nemá takové příznaky to je jako kdybys řekl svědímě ruka nemám aids? No ty ho rozhodně nemáš
kuik | 18. ledna 2007
hej na co lide umiraj:(nevite?
Re:
x | 31. ledna 2007
pokud maj aids,tak na nej nekdy neumrou ale ten jim zeslabi imunitu a pak umrou treba na chripku nebo podobne
kacka | 27. ledna 2007
Ahoj chtela bych se zeptat jaka je inkubacni doba..treba kdyz se vypim s klukem bez ochrany za jak dlouho bych se mela nechat vysetrit .. a kde je mozne tohle vysetreni udelat ..a kolik to stoji dekuji moc za informace
Re:
uuaa | 01. února 2007
Za 3mes. vysetreni
Typický debilové...
A.... | 28. ledna 2007
Chtěla bych některým lidem vzkázat, že jsou debilové, když si z takhle závažných věcí dělají akorát srandu. Zkuste se nad sebou zamyslet, protože to co říkáte a děláte, je fakt ubohý. Myslím, že kdyby jste znali nějakého člověka s AIDS, tak by vás ta sranda asi hodně rychle přešla!!!
Re: Typický debilové...
MUDr. Málková | 12. února 2007
Ano je to sice pravda, ale především ti lidi kterým to vzkazuješ to je jejich věc a kdyby jim to někdo říkal sebevíc tak to nepomůže a oni se tomu budou smát pořát a třeba ještě víc. Je potřeba si těch lidí nevšímat
Re: Typický debilové...
Michal | 25. května 2008
To víš, po internetu, kde je anonymní, to je každej hroznej machr. Ve skutečnosti tihleti bývají zamindrákovaní chudáci, kteří si léčí pošramocené sebevědomí na anonymní síti. To je celé..
a.i.d.s
Lenka Kovalčíková | 05. února 2007
mate to tu super moc se mi to libilo.fajně se mi dělal s tohot refarat
Nikdo | 12. února 2007
Jo jo lide taky sem si myslel ze se me to netyka ale mel sem pohlavni styk asi 2 mesice zpet takze si musim jeste mesic pockat a pak jdu na test protoze to neni vuuubec dobry a verte neverte mam strach aby ten test nebyl POZITIVNI protoze pokud bude celej muj zivot se otoci o 360 stupnu A tu holku asi uz nikdy neuvidim odjela do spanelska a ja byl tak hloupy a nevzal si KONDOM takze s OCHRANOU jasne !!!!!!!!!
Re:
.....a..... | 16. února 2007
ja mam taky v planu si co v nejblizsi dobe dojit a nemuzu spat nemuzu jist porad na to musim myslet.....umiram strachy!!!
| 12. února 2007
Petr | 13. února 2007
Dobrý den . Cca 3nedelme mam prujem , obcas to mam teda tuhe , ale asi jen 3x za tu dobu . Od zacatku roku jsem byl uz dvakrat nemocen , ale to bylo klasicke nachlazeni (doufam) . Za poslednich 1/2 roku , jsem byl asi 4x s prostitutkou (takove ty levnejsi), ale byl to vzdy chraneny styk . Muzu se obavat Aids , ja se domnivam, ze ne ... ale i tak se radeji optam . Diky za seriozni rady . PS: vim ze je nejlepsi zajit asi na testy.
Re: Petr
MUDr. Málková | 13. února 2007
Na testy úplně klidně zajdi a že byls několikrát nemocný to by nemělo vůbec vadit. Na aids to s tvého textu vůbec nevypadá. Můžeš být klidný.
Re: Petr
Posevni sekret | 13. února 2007
Jste vubec MUDr ? Píše se Z TVÉHO TEXTU a ne S TVÉHO
Re: Petr
MUDr. Málková | 14. února 2007
člověk se může překliknout máš snad něco proti tomu?
Re: Petr
mad_eye | 28. července 2007
Prestan davat lidem desinformace smrade. Rodice by ti meli omezit internet, zda se ze mas prilis mnoho volneho casu.
Re: Petr
| 10. září 2008
Já s tebou souhlasím....mě se to taky nezdá..
Ostuda pro Cechy
Irena | 15. února 2007
Fakt mi stacilo,co jsem si tu precetla.OSTUDA!!!Asi v cechach je nejvic primitivu!Jdete se podivat na nemecke stanky z touhle tematikou.Nikde neuvidite takovyhle primitivni otazky.Doopravdy to je jen ostuda pro cesky narod.Vetsinou sem asi pisi negramoti,co neumeji ceskou gramatiku,co vychodili stezi 3 tridy ve zvlastni skole,mozna to jsou cigani,pasaci nebo ja nevim co.Ktery normalni clovek by mohl takhle psat.Aids nemam,a ani ho nikdy mit nebudu,jsem normalni 40 l.zena se tremi detmi.Ale jsem hrda na to ze uz nebydlime v cechach.Bylo by mi lito mich deti.Zbohem krasne,ale ubohe cechy...
Re: Ostuda pro Cechy
| 15. února 2007
hmm ale zajimave je ze se tady vyjadrujete o negramotnosti ¨Cechu a je videt ze jste ¨Ceska asi taky....kdyz pisete mich s mekkym i a zbohem :D:D:D radsi no comment :D
Re: Ostuda pro Cechy
MUDr. Málková | 25. února 2007
Ostuda je to hlavně pro tebe ty si tu stěžuješ že děláme chyby a sám děláš ještě větší. To je ostuda napsat sbohem se z a jsem jenom sem. Tak nevím kdo vychodil stěží třetí třídu(-:
Re: Ostuda pro Cechy
Verča | 10. září 2008
Jste opravdu doktorka? Nevím, připadáte mi spíše jako nějaká malá holka. To, jak píšete atd...Omlouvám se, ale opravdu mi to tak příjde.
Re: Ostuda pro Cechy
| 17. července 2007
No jak jsem pochopila, tak asi bydlis nekde v Nemecku. taky mam pritele z Nemecka. Studuji vysokou a on uz ma vystudovano a nikdy bych ja ani muj pritel nerekli, ze jsou Cechy necim ostudou. Kazdy stat ma svoje chyby a svoje klady. A urcite neuvazuji o tom, ze se do Nemecka odstehuju.. vsechno se uvidi..proste zustaneme tam, kde budeme mit oba praci..ale v Nemecku nevidim, ze by to bylo vyhodnejsi nez tady. a ted se ja spise stydim za tebe, jak muzes vubec nekoho takto hanet, kdyz uz tady vlastne nebydlis. A HIV bys mohla dostat kdekoliv a neni to jen tim, ze zijes v Nemecku,tak ho nemas :-) ... podivej se na statistiky i tam jsou HIV pozitivni.
| 15. února 2007
Sla sem ve skole po chodbe a narazil do me takovej divnej typek(16-17) no a bouchnul me jeho taskou a neco v ty tasce me pichlo do ruky a kolem toho sem mela modrinu(fialovou) a tak sem se bala jestli ten kluk nema aidsd nebo neco takovyho z ty strikacky!!!
| 15. února 2007
taky si rikam ze pani \"Mudr\" dela hrubky jak zak zakladni skoly :D
karel | 16. února 2007
chtěl bych se zeptat co všechno se dá zjistit z krevních testů u dětské lékařky??? Díky
Lenka | 16. února 2007
v posledni dobe jsem videla dost filmu o aids a zacla jsem o sobe hodne premyslet - spala jsem s dost klukama a vetsinou bez kondomu, vim ze to bylo chyba ale ted uz je pozde to resit......na zadech se mi asi pred 2 mesici udelala skvrna - vypada jako materske znamenko je nahnedla, vystoupla a posledni dobou me zacina svedit.....cetla jsem priznaky hiv a chci se zeptat jestli se priznaky jako natekle uzliny, bolest v krku a horecka objevi u uplne kazdeho nakazeneho cloveka a jestli ano je to vetsinou do 1 mesice??? dik moc
Lucka | 17. února 2007
Dobrý den. Mám možná trochu hloupý dotaz. Co se myslí tou hygienickou stanicí? Stačí poliklinika?
Petr | 18. února 2007
Objevi se vsechny priznaky aids u kazdeho? Kdyz mam jen velmi lehce natekle krcni uzliny uz delsi dobu (kolem tech 3 mesicu) a nic vic, muze to neco znamenat?
Karel | 20. února 2007
chci se zeptat jak bych na sobě poznal kdybych měl už tak cca 7-8 let HIV??? Poznalo by se to z krevních testů na dětské prohlídce??? prosim odpovězte mi nekdo.
roman | 26. února 2007
jak nejdele muze trvat nez se projevi prvni priznaky HIV? diky
dotaz
anonym | 27. února 2007
Měla jsem před měsícem nechráněný styk, ale ne úplný.Vniknul do mě jen na půl, ale hned jsem ho odstrčila,takže se v podstatě nic nedělo.Myslíte že tímto se můžu nakazit hiv?Také mě pobolívá v krku,ale zvětšené uzliny jsem nikde nenašla.Na jazyku se mi objevily takové mapky,myslíte, že to má něco společného s mapovitým jazykem?Prosím o odpověď...
Re: dotaz
zdena | 01. března 2007
zkus si radši dojít na testy, protože člověk nikdy neví. Jsou anonymní,takže nemůsíš mít strach. každopádně HIV můžeš být,protože jakmile se mu ztopoří penis uniká vždy trohu jeho sekretu.Drž se, bude to v pohodě
??????? | 06. března 2007
Asi tak pred ctyrma dnama jsem mela ulet s jednim klukem jen jsme se libali!!!!jenze on je po meste vyhlasenej fetak!!!muzu mit aids??prosim o odpoved!!!!
Re:
| 19. března 2007
Je hodně malá pravděpodobnost, že bys AIDS mohla chytit líbáním, musela bys mít v puse aft, nebo nějakou krvavou záděrku, popraskaný rty adt. to samý by musel mít i on...
Prášek
Jejdanánky | 12. března 2007
Rano jsem onanoval a pak si to udtřel do trička a vzal si prášek a jak se si ho utíral přes tričko tak sem přesto měl mokré prsty a pak si vzal prášek sem nachlazenej nemůžu dostat aids??
Re: Prášek
Jejdanánky | 12. března 2007
nemůžu chitit sám od sebe aids??
ASI ho mam
ex | 12. března 2007
je to moc kruti gfxgfdcgcb546gjhl;\';\'.\'ytxcbfcxdr\';/67hj/l\'\';68lkjsddgfxfhdhbcbfgr4/.e565y.tryr;t.7r6thfb ------------------________________dgzgdf__________#\'dffdggd/gdg;xvx,xc.vsrpt4w56w0tiesf,,grd4euj s gntelaf.,sg;kfksjffjihfodsfsdfs;lff;\'f\'fl\'lffetjfeflfzcnhfffnjfhjfnfnzjnjzfjnfnjhfjnzsf\\\'\'\'f\'.f\'.f\'.zf.;f.f\'f\';f\'f \'\'\'s\' \'.\'\'f\'er859elfkjdff[][]f\';/]][]]]][[]]]]][][][]]]zf]zf]zdsfzdfd]]]]fdfd][d]fd[]f[]df[d]d]f[d]f[dd]f[dd]f[d]tb][gh][b]fx]x]z] ]gfgfg]g]gx]g]xg]b]
Pomoc
Honza | 16. března 2007
Dobrý den chtěl jsem se zeptat co to může být když mám takový divný pocit v penisu a občas mě pálí.žádný výtok jsem nespozoroval - jestli tedy zůstane třeba ve slipech.třeba kapavka ale nevím jestli je to jen ve spermatu nebo co to vlastně ten hnisavý výtok je.prosim o pomoc jsem trochu víc hypochondr a nevim jestli jsem se nemohl něčím nakazit třeba onanováním na volně přístupných WC.také mám určité žlázy ve varlatech.mám to už od listopadu s tím že to občas (třeba týden) přestane ale pak se to vrátí.není to třeba jen vývojem pohlavních orgánů?je mi 16 let
Re: Pomoc
MUDr. Málková | 02. dubna 2007
tohle nemá s aids nic společného. tady podáváme rady s touto nemocí a neřešíme vývoje apod. mi řešíme AIDS
Dany | 19. března 2007
To bude nejspíš nějaká infekce...Měl by sis s tím zajít k doktorovi, dá ti na to nějakou mastičku a za chvíli to bude v pohodě!!!
Re:
Honza | 19. března 2007
U doktora jsem byl už v prosinci a dal mi antibiotika a poslal na krev.Jinak jsem zapomněl říct jestli to nemůže být tím že jsem předtím poměrně pravidelně masturboval asi 1-2 roky a pak jsem to nějak omezil až skoro na nulu zhruba od září.-možná je to nějaká reakce.teď už od vánoc pokračuju tak třeba to přestane
Re:
Honza | 19. března 2007
eště sem zapomněl- antibiotika nepomohly - byly na zánět močového měchýře a v krvi nic nebylo.AIDS to teda není?eště sem neměl pohlavní styk tak snad ne :-)
| 20. března 2007
Pavel | 20. března 2007
Je možné už po 2 měsících a týdnu říci, že je člověk HIV-negativní, jaká je pravděpodobnost, že za 3 měsíce to bude jinak ?
Pavel | 20. března 2007
Jaká je pravděpodobnost, že dostanu AIDS, pakliže jsem měl chráněný pohlavní styk.
Re:
MUDr. Málková | 02. dubna 2007
pravděpodobnost je malá ale stát se může všechno
LULU | 29. března 2007
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Franta | 31. března 2007
já bych se chtěl zeptat pokud bych měl už tak 5 let hiv poznalo by se to z krevních testů na prohlídce u dětské lékařky??
| 02. dubna 2007
*89*
AIDS
MUDr. Málková | 02. dubna 2007
JÁ CHCI SDĚLIT VŠEM KTEŘÍ SE PTAJÍ NA DOTAZY. VŠICHNI NÁM TADY ŘÍKAJÍ ŽE MĚLI POHLAVNÍ STYK ALE PTAJÍ SE JESTLI NEMAJÍ AIDS A PŘITOM NÁM VŮBEC SDĚLUJETE JESTLI TEN DOTYČNÝ MÁ AIDS. POKUD HO NEMÁ TAK PROČ BY JSTE HO MĚLI DOSTÁVAT I VY
Re: AIDS
mad_eye | 28. července 2007
Tohle neni hra mlada slecno.
VERČA | 03. dubna 2007
jo mám aids,snad jen ten.na testech sem sice nebyla a ani se mi tam moc nechce,ale vim to jistě od sveho byvaleho kluka-ještě navíc sex na jednu noc...nevim jestli si mam dojit naq testy nebo ne?jo je mi 16,ale pohoda zatim furt žiju...
Re:
neznámí | 03. července 2007
Určitě si na test dojdi,bývalí kluk si mohl udělat ošklivý žert.Budeš pak určitě klidnější.Dávej si příště větší pozor,važ si svojí osůbky a nedávej každýmu chlapci hned vše a první noc.Hlavně používej ochranu!Dej vědět jak si dopadla.Držím palce!
Do riti stim
chjo | 17. dubna 2007
Ahoj asi pred 3lety sem mel nechraneny pohlavni styk z jednou slovenkou z bratislvy bylo to fajn dokud sem nezjistil ze docela dloiho jela v drogach.. Pak sem na ni vykaslal a asi po 3tydnech sem mel pasovy opar nebo neco podobneho doktor nevedel co mi je mel sem horecky strasne sem zapominal atd. Pak to bylo Ok a co sem mel svou pritelkyni tak ji zacaly problemy ktere predtim nemela Zanyty mocaku nekolikrat,, pak ji zacala palet vagina po sexu malo mazala nemela chut na sex atd. Ale to mohly byt spusobeno antikoncepni pak ji vysadila ale jestli je ted Ok nevim rozesli sme se.. Pak sem si nasel docela mladou holku ale je fajn sice sem vedel ze byla tak torchu devka pac je ji 17 a ja sem jeji 9kluk co sni spal a vsecko nechraneny sex.. No a tedka sem sni pulroku uz se uklidnila ja si ji skortil uz sni neni devka jenze se mi tedka na penisu udelalo neco jako akne nebo fakt nevim k cemu to prirovnat.. Vcera sem prisel z prace a kdyz sem se umyval tak koukam jako blazen cotoje je to v polovine penisu na kuzi takova nabehla boule a po zmacknuti zni vylezlo trochu hnisu proste jako u akne a rano se opakovalo to same opet troska hnisu a docela to boli.. Asi sem v prdeli co??? Muzu mit akne na Penisu a nebo je to naky z priznaku aids??
p
bíba | 25. dubna 2007
chtěla bych se zeptat,jestliže mám pohlavní styk (nechráněný) ,a kluk se do mě \"neudělá\" je tu také prvděpodobnost že můžu být nakažená ze styku,ale bez spermatu,který kluk udělal ven? vítě jak to myslím,všude se tu píše,že riziková nákaza je nechráněný styk,že nejvíce toho viru je ve spermatu.spala sem s kamarádem ketrého znám delší dobu,po 2 dnech sem začínala být nemocná,a ted tak po 2 týdnech sem dostala teplotu,ale ta mi hned po 1 dnu stráveném doma zmizela,ale mám zalehlé dutiny,rýmu ,kašel,a občas bolest v krku..mám strach..že sem nakažená,není to moc brzy aby se to takhle objevilo,nebo sem jenom nemocná? spala s ním i má kamarádka,a té nic není,a pak spala s její klukem a tomu taky nic není....nevím si rad,některé příznaky mám,některé vůbec...poradte mi
| 07. května 2007
stejne kdyz pujdete k doktorovi a zjistej ze ho mate tak co si tim pomuzete?rovnou se deete zabit protoze oni nemaj protilek.tak pomalinku budete umnirat tak je lepsi to nevedet. a rovnou se zabit!!!!!!!!!!!!!!hruza
Libani
Tututut | 03. června 2007
Dobry den.Da se prenest aids libanim(francouzkym).Libal jsem se s jednou holkou,ktera je trosku .... a po trech tydnech me boli v krku,smrdi mi z pusy a mam prujmy.Muze se jednat o aids?Prosim poradte!
pomoc
Aleš | 04. června 2007
tututut: ja si myslim ze aids nemas! ze to jsou jen divne nahody bud v klidu!!!! jak se tu pise ze je priznak: úbytek hmotnosti přesahující 10% tvoji hmotnosti, to prece neznamena ze kdyz nemam obdobi moc velkejch chuti ze mam AIDS ne??????
dotaz
Aleš | 04. června 2007
Mam takovy dotaz: kdyz ma nekdo aids a skabne se a a oslini si ranu tak aids asi nechytne ze?? a kdyz si nekdo SAM oslini pohlavni ud (muzsky)Muze chytnout aids?? odpovezte prosim!!!
Dotaz
Michal | 07. června 2007
Spal jsem asi se 4 prostitutkama, v tom samem roce jsem mel asi 3 anginy, tvrdil to aspon doktor, jinak zadne priznaky nemam, muzu byt nakazen? styk to byl chraneny. Dekuji
Krize!!!
karel | 11. června 2007
Dneska sem se málem zhroutil ráno sem měl po zádech jako by otlačené červené nepravidelné fleky na penisu mám poslední dobou zvláštní pupínek podobný akné....ty fleky mi zmizely během 5 minut opravdu sem to nechápal... No před dvouma měsíci sem spal s holkou, která je skutečně na úrovni a nenapadlo by mě se bát jakekoli nemoci samozřejmě sme spaly bez kondomu...ja si ho chtěl vzít ona řekla co blbnu.... No sem ted ve strasny situaci!nevim jak bych to zvladl unest a rodina... navic nevim jak by me avilo potom žít třeba je to jen shoda náhod...neporadí mi nějaká dr. prosím? no budu muset na testy ale nevcim jak dlouho to trvá a jak zaraguju na případnej nález hv..! je mi necelých 18 životní plány před sebou...sakra proč toto musí existovat!lidi vy nevíte jak mi je! :(
Pomoc
Mad-T | 13. června 2007
Je mi 17 a pred 2 dny jsem mněl pohlavní stik s 26-ti leto divkou a bez ochrany!!A dnes jsem se o ni dozvedel ze to je nymfomanka a ze to pokazdý dělá s někym jinym tak mam obrovsky strach :(jestly jsem něco nedostal!?!?Nevite jak a kde zjistím jestly něco mam???Prosí napiste co nejrychlej!!!!A omlouvám se za chyby!!!!
Boule
Markéta | 17. června 2007
všichni co máte bouličk nebo vředy,možná má te syfilis ve druhém stádiu
pomoc
Fanan | 17. června 2007
nemuzu chitit AIDS sam od sebe napriklad pri styku s pradlem?
Aidz
Martina | 18. června 2007
Dobrý den,zajímá mně když kluk má sex z klukem a když ten kluk dělá z klukem oral a nepoliká sliny jestly nemůže dostat aidz? odepiště na e-mail týká se to mýho kamaráda. Děkuji
Bouličky
Dan | 20. června 2007
Mam po obvodu takové malé bouličky.Není to Aids?Divné je, ze jedna ta boulicka je vetsí nez ostatní a pri velkem stisknuti trochu boli.Prosim o odpoved mudr. Málkové. Velmi děkuji!!
Akne??
Dan | 21. června 2007
Mam na penisu takový pupínek. neco jako akne! jednou mi praskl a vytekl mi hnis. Pohl. styk sem zatím zadny nemel? Muzete mi prosím poradit co je to??Mam obavy!
HIV
petr | 26. června 2007
NO JAK TO TAK CTU TY TY CLANKY TAK ASI NEVYTE O CO BEZI...MUJ KAMARAD SE NAKAZIL VIREM HIV..MUSI CHODI NA OZAROVANI BERE LEKY A NECITI SE DOBRE DAVEJTE SI POZOR NA SVOJE PRDELKY AT TO NEDOSTANETE TAKY!!!
Strach
Terka | 28. června 2007
Chtěla jsem se zeptat nikdy jsem s nikym nic neměla a nestákala se s nemocnými lidmi ale udělala se mi pod paždí malinká boulička nevíte co to je strašně vás prosím o odpově´d Terka
Strach 2
Terka | 28. června 2007
Jo to jsem zase já zapoměla jsem dodat že jsem neměla žádný příznaky takže si myslim že to nebude nic vážnýho ale chtěla bych vědět co to je má doktorka říká že to může být kýla ale radši se zeptám někoho tady nějakeho mudr.Terka Chtěla bych aby mi někdo odpověděl prosím
Strach3
| 25. července 2007
dobry den chtel sem se zeptat co to znamena kdyz se mi na penise objevili tmave flicky co to je?? a na okraji zaludu mam bile kulicky pls poradte bojim se
strach 3 help me!!
| 25. července 2007
to sem zase ja a zadne horecky ztraty pameti ani ubytek hmotnosti nic s toho sem nemel a mel sem pouze oralni sex prosim prosim poradte mam velky strach nechtel bych to zapichout tak brzo
Vytok a pachnouci moc
makis | 26. července 2007
Dobry den, chtela bych se zeptat, zda li je v poradku, ze mi posledni dobou nejak divne zapacha moc a mam dost casto vytok?
drbe vam
valve | 04. srpna 2007
AIDS sa neprenasa pohlavnym stykom prenasa sa len HIV, ktory s AIDS nema nic spolocne staci?.
Drbe tobe Slovacky demente??
Antifa | 08. srpna 2007
Ti jebe chlape?? takze je to vlastne pohoda ze? prenese se na tebe HIV a ty to v poho prezijes ze??? Vrat se do skoly nebo si o tom neco precti s HIV se ti rozvine behem 10ti let AIDS a pak zarves.. Takze to asi neco spolecneho bude mit!!!
Ceskej demente
valve | 09. srpna 2007
Ty ceskej demente zobud sa ziadny AIDS sa naprenasa stykom debyle. Chytit mozes HIV buzerante . Za 10 rokov ta nezabyje HIV ale liecba napr. AZT ak ti to nieco hovori ty vyjebanej debilnej chuji. Vsetko je zasterka americ.farmaceutic firiem ktore na tom ziskavaju cca 18000 dolarov za 1 pacienta rocne vies ty demente. Predstav si chuji ze na svete existuje nieco co ta zabije za 10 rokov?. jebu. jebe ti taka zakerna choroba neni ani rakovina . taka zakerna choroba potrebuje zakernu dlhotrvajucupricinu debile to je logika prirody a ty ho chytis za par sekund ty vyjebanej sprostej debyle co si sere do huby zobud sa. jebo. Neboj sa zlatko vazne. Na ziadne testy nema zmysel chodit. vzorku riedia 400x a pozitivne by dopada asi 1/4 obyvatelsva nakolko test je na protilatky ktore vznikaju napr. aj pri tuberkuloze a nepocuvaj toho ceskeho jeba. je to jebnute decko s klapkami na ociach ako maju aj iny. pocuvate TV a ine jebacini. vsetko dakujem za pozornost.
este neco ty ceskej chuji
valve | 10. srpna 2007
este neco ty ceskej chuji. pozri sa na tejto stranke na odpoved tych autorov ktori ani nevedia o com pisu, ze preco sa AIDS neprejavi u vsetkych HIV pozitivnych: odpoved je : nevieme. Taky ko*o* neviete, kazda dosledok ma svoju pricinu a pricina je liecba ty chuji. U tych sa nic neprejavi ktori sa neliecia ty jebo chuji k*k*te. AZT ma toxicitu ktorou vsetkych bezpecne zabije za tych 10 rokov(cudne za rovnaky cas zabije aj AIDS), som dobry, teraz som ta dostal ty ceskej vyjebanej chuji s klapkami na ociach. Aj Fredieho Mercuryho ty jebo ty jebo, prachac ved co tak sa dal liecit. Ty co sa neliecili v zivote nikdy nemali ziadne priznaky. Koho zaujimaju podrobnosti na stranke www.VIRUSMYTH.com je 30 rocna praca vedcov ktory vyvratili vsetko ca sa tvrdilo o AIDS. A ak este napises daaku chujovinu tak ti odtrhne toho sprosteho pt**a. Len tisko hajej dajej.debilnej decko
dotaz
Michal | 12. srpna 2007
dobry den,chtel bych se zeptat na otazecku.mam na penisu takove male jakoby uhry,ktery se pretvareji ve vetsi az k takovym bradavicim.zatim jich je jenom par,ale trapi me to...tak by me zajimalo jestli to treba muze byt aids...dekuji za odpoved
Lorena | 16. srpna 2007
HIV znamená snížení imunity, obranyschopnosti, zatimco AIDS je uplna ztrata obranyschopnosti, pak vas muze na hrbitov dostat i obycejna angina. HIV se prenasi pouze telnimy sekrety, krvi a muze i z budouci matky na dite. HIV je virus pro ktery je zivnou kvalitou zivy organismus, proto je naprosto hloupe se ptat, zda se muzu nakazit z rucniku a podobne. Kazdy clovek je sam odpovedny za sebe a sve jednani a neni vubec od veci, aby si kazdy, i ten kdo nema podezreni, na testy zasel. Jedinou obranou je mit staleho zdraveho partnera, a pro koho je to neco nepredstavitelneho, tak alespon plne chraneny sex! Nevim, ktery clovek by dokazal zit s vedomim, ze nekoho nakazil nemoci, na kterou drive nebo pozdeji zemre. Chcete-li, aby vas okoli bralo jako dospele, tak se podle toho chovejte. K dospelosti totiz odpovednost za sve ciny neodmyslitelne patri .
valve | 19. srpna 2007
Prepac zlatko ale nesuhlasim s tebou ani v jednom bode zda sa mi to nelogicke kukni na virusmyth.com a netlacludom do hlavi kaleraby. nic z toho neni pravda okrem toho zy aids je upna strata imunity
| 03. září 2007
ty vole ja chcipnu..kua mam strach:-(
nejsem si jistá
dudlinka | 25. září 2007
Ahojky všem. Vrtá mi pořád hlavou ta šílená nemoc ADIS. Z čeho se vlastně holka může nakazit? Z mužské spermie nebo celkově když byl třeba přerušovaný sex? Asi před 9 měsíci jsem měla nechráněný sex s novým klukem. Od posledního sexu s ním uběhlo už 5 měsíců a já nevím, jestli je pořád možnost být nakažena. Jo a po celou dobu jsme měli přerušovaný sex. Myslíte si, že mám pořád žít v obavách a zajít si na testy? Zatím žádné příznaky se u mě neobjevili a jak jsem už psala, je to přes 5 měsíců.Děkuji moc za odpověd.
anonymka | 07. října 2007
dobrý den, dá se aids přenést francouzkým líbáním? Ten kluk spal s neznámou holkou..a neví jestli je nakažený..Mohla bych onemocnět? Bolí mě v krku (hned druhý den po líbání),mám průjmy,červený fleky na krku a zvětšené uzliny jsem měla vždycky.Bývám často nachlazená.. díky za odpověď
| 07. listopadu 2007
dobry den pred pul rokem jsem mela nechraneny pohlavni styk bez vyronu semene, mam mit obavy z nakazy?
martina 14 | 27. listopadu 2007
dobrý den!měla bych dotaz!Chtěla bych se zeptat když spím s klukama který jsou panicové je -li možné že dostau HIv??samozdřejmě s kondomem....děkuji předem...
Re:
lollipop | 22. února 2010
Ty jsi dobře vyjebaná,jestli věříš že jsou všici panicové,no chuj s tebou pično
OTAZKA
Amoureuse | 28. listopadu 2007
Re: OTAZKA
| 28. listopadu 2007
pred 3 mesicemi jsem mela styk s muzem a ochrana nevydrzela nevim jestli byl HIV pizitivni??? Momentalne mam strach a od te doby jsem mela 2x anginu a jeste neco horecky nemam jen se mi ted zvetsila jedna uzlina na krku...na testu jsem byla ale vysledky jeste nemam...diky
CTETE POZORNE
dzarda | 05. prosince 2007
precetl jsme celou historii zprav.. jen byhc chtel upozornit aby jste si kazdy , nez napisete svuj dotaz, precetli zda uz se vas problem neresil v predchozych diskouzich... uz jenom proto ze nekdo jako treba ja muze byt rozcilen z toho ze precte jeden problem asi 30x... ted me, ale spis rozciluje to ze jsme se sma donutil jit na testy... nemam zadne priznaky,snad ani zadne podezreni... nebot i moje byvala se kterou jsem byl rok a tri mesice je v poradku (zatim) presto radeji jdu.nejde jenom o me.. jde i o vas.. jde o kazdeho s kym bych v zivote mohl mit styk.. i prome to jsou takovy ty podelany kecy vem si ochranu davej pozor ble ble ble... je me 19 jsme ve veku kdy na to kazdej sere... ale kdyz me tak napadlo jen tak jit na testy kdyby uuuuplne nahodou.. zacnu ochranu pouzivat vzdy dokud nebudu mit dukaz ze partnerka neni nakazena. jde o vaznou vec.. ale to si bohuzel clovek uvedomi az kdyz je v pruseru - neboli v takzvannem klubu AIDS tak si dejte bacha. a hodne stesti s testy
Prosím, já už to dál nevydržím
-----nikdo------ | 16. prosince 2007
Dobrý den, měla jsem NECHRÁNĚNÝ orální sex s jedním klukem, není mi známo, že by ten kluk byl děvkař, ael bojím se - pořád mě tam dole fiká a bolí mě břicho. Mám AIDS?
Děkuji
Maty | 23. prosince 2007
Děkuju za tenhle dobře psaný text, bál sem se ale jak sem si todle přečetl tak se mi všechno vyjasnilo :) Díky :)
Help me
Help me | 27. prosince 2007
Vyrazila se mi zima nartu může to být příznak HIV ? Raději se zeptám odborníků. Děkuju za odpověď.
Topolánek | 03. ledna 2008
Kde mám koupit ten prezervativ ? :-)
Barča | 05. ledna 2008
prosím já bych se chtěla zaptat já sem se líbala s jedním klukem a třeba má AIDS a mohla bych to od něj chytit? já sem pak po tom na 3 den onemocněla a mám rovnátka a z rovnátek mám v puse odřené mohla bych být nakazená??? děkuji za odpověď
nevim vubec nic:D | 02. února 2008
to neni prdel ja spim s klukem co občas si veme paarno jo..a lsd atd a hulí a mam psycha..prcaly sme bez gumy..a nemužu vubec chcát??je to v cajku????????
bojim
troootl | 10. února 2008
uch mno chtel bych se zeptat jelikoz mi holka dneska vykourila dicka a nejak se bojim aids je velka sance ze ho muzu mit ?
Re: bojim
L... | 11. března 2008
Pane můj...kvůli pouhému orálnímu sexu se určitě nenakazíš...AIDS se sice přenáší i slinami, ale v takovém množství, že pouhý orální sex tě nemůže nakazit.
........
... | 26. února 2008
dobrý den....bude mi 18 ale o velkých prázdninách jsem spávala s přítelem bez kondomu,....jenomže pak jsem se dozvedela ze mu je 31 a ne 24 a ze je Brazilec!!!bojím se...co mám dělat???
maras | 26. února 2008
cau hej kdyz sem spal z jednou holkou a ona nemela aids a delali sme analni sex tak ho taky nemam že a nehrotil sem to do toho zadku odpovezde prosim
problem
nikol | 28. února 2008
Potřebuju poradit,čim dříve tim lépe, uvnitř pochvy se mě udělal neco jako nádorek,nevim přesne jak to popsat ale dříve tam určite nebyl,co to může být???pohl. styk sem měla pred dvema měsícema a všimla sem si toho až ted..před tim sem mela divný výytok,takové hrudky...a fakt nevim...prosím o radu!!!diky
neznamy... | 08. března 2008
rad bych se zeptal...mel jsem pohlavni stik z lehkou divkou...mel jsem kondom..ale muzu se nakazit od ni...pri oralnim sexu?
Laura | 11. března 2008
Dobrý den, mám na Vás dotaz. Už tak zhruba rok se mi dělá v oblasti kolem pasu, takový divný fleky a dost to lechtá. Zkoušela jsem na to snad všechno - infadolan, framykoin, tek. pudr. Vždycky to po čase zmizí, ale zůstane mi na těle flek. Mám pocit, že mi to naskakuje když jsem ve stresu - což v poslední době opravdu jsem, nebo když mám kalhoty se cvokama, tak na místě, kde se cvoky dotýkají kůže...nevíte co s tím??? Nemůžou to být příznaky? Prosím poraďte! Dík
Adéla | 03. dubna 2008
No tak podle mě to opice nepřenesli,ale lidé jako první homosexuál,který pořád análoval s chlapama a pak šel do ženy a tak se zrodilo podle mě AIDS...ale to není nic proti homosexuálům ale prostě si to jen myslím... Pane bože proč chodíte za kurvama to vám nikdo normální nedá??Mějte aspon trochu uroven,nebo nemáte co s prachama??Nebo z nudy?Se kurva zpamatujte!!Kam ten svět spěje,tady všichni chcípnem na to zkurvený AIDS,tak se aspon chrante těma kondomama na co jsou???
aids
vlasta | 10. dubna 2008
dobry den ja sem se chtel zeptat mam na rukou boule a mam to na obou us dlouho nekdy se zmensi a nekdy zvetsi sou presty boule tyke zyly strasne semi obevily zyly od rukou as po hrut us to mam i na krku podpazi zyly takova cevni stavba nevim co to je mehlby mi nekdo poradit treba doktor ale nemam prujmy ani horecky ale sem taky slaby dekuju prosim poratte us me to stve mam myslenky uplne jinde
| 13. dubna 2008
pokud mate sebemensi obavy ze jste nakazeni virem hiv zajdete si na testy a neverte diskusim na netu, kde se chytralkem nebo doktorem muze stat kazdy....
bojim se
Kosik | 17. dubna 2008
kolem žaludu mam mam bílé kuličky nevite cotoje
Re: bojim se
mudr.13let | 21. května 2008
neboj se je to jen vedlejši pot a moč která se ti usazuje na penisu stačí si penis každý den mýt mýdlem a ono to časem zmizí.
MALIS
malis | 21. dubna 2008
MUZE CLOVEK CHYTNOUT AIDS KDYZ SPI FURT S JEDNOU OSOBOU ALE BEZ KONDOMU? MUZE NEBO NE? JEN Z JEDNOU A TOU SAMOU
Monča | 29. dubna 2008
Chtěla jsem se zeptat.Asi před 3 týdny jsem byla na jedné party.Byla tma a něco mě štíplo do ruky.Když sem vyšla ven,měla jsem na ruce malý škrábanec,jakoby od jehli,nebo nevím.Netekla mi krev,prostě to vypadalo jako nějaký škrábanec od kočky.Jsem sice trochu histerka,ale kdyby byla ta jehla infikovaná,mohla bych mít HIV?..Mám z toho trochu strach a divný pocit,protože mi začíná bolek v krku,což patří k příznakům..díky za odpověď..
Re:
| 22. května 2008
vydrz par mesicu a mazej na testy ted se ti to jeste nprojevi jen si nastydla
Re:
Monča | 25. května 2008
Jo,jen bych chtěla vědět,jesli se to může takovým malinkým škrábancem přenést,díky za odpověd..
strach
Lucie | 10. května 2008
Mám dotaz. Asi před dvěma týdny jsem bez ochrany spala s klukem, u kterého si nejsem stoprocentne jista ze je zdravy. Od te doby me boli v krku, doktorka mi napsala antibiotikas a po nich jsem mela prujem, ten uz nemam...Co mam delat mam cekat 3 mesice na testy? vim ze je to zbytecne rikat, ale na testech uz jsem byla pred 2 roky...ted se fakt bojim
doba
Dalas | 10. května 2008
chci se zeptat,asi tak pred 14 dnema jsem mel se svoji pritelkyní nechránení sex,a chci se zeptat,za jak dlouho se muzou objevit nejaky vedlejsi ucinky? jestli je to mozne uz ted?Prosím o odpoved!Díky
Ivet
Ivet | 02. června 2008
Chtěla jsem se zeptat, jestli nemoc AIDS může zjistit i můj ginekolok při normálním vyšetření? Děkuji za opověd
Re: Ivet
Mudr. Dasha | 13. července 2008
Nakažení virem HIV je možné identifikovat pouze speciálními krevními testy, které nemá běžný gynekolog k dispozici. Co se týče nemoci AIDS, té si můžete všimnout i Vy sama, nejen gynekolog.
tom
tom | 18. června 2008
muzu se zeptat jestli muzu aids chytit pri 1 minutovem libani????
Re: tom
Mudr. Dasha | 13. července 2008
Pokud se líbáte tak, že se navzájem brutálně koušete do jazyka, kde si způsobíte krvácející rány, pak je možno vzít v úvahu i nakažení virem HIV.
david | 20. července 2008
Dobry den chtel jsem se zeptat byl jsem na testu po 12tydnech a 4dnech po styku a vyšel mi negativně,ikdyž jsem problem mel prujem i vyražku,ktera nebyla povrchni tak jsem byl negativni a na hig.stanici mi řekla doktorkaat si zatim jdu dal!!!Boli mě v krku,podpaži i v třislech a mam i bilej jazyk....byl jsem u doktora a řek mi že mam infekci dal mi antibiotika(KLACID SR)krtere mi vlastně nepomohlo!!!CO MAM DěLAT??????
holčina | 22. července 2008
Dobrý den, mám takový problém. Netýká se sice AIDS, ale dřív, než toto půjdu řešit se svým gynekologem bych ráda znala názor i někoho dalšího. Před několika měsíci jsem změnila antikoncepci a od té doby mám můj partner prasklinky na penisu a trápí ho svědění, za několik dní to zmizí ale po dalším styku se to opět objeví. Mám podezření, že se u mě i po opakované léčbě objevuje vaginální mykoza, může to souviset s problémy mého partnera? Jsme spolu dva a půl roku a problémy máme až několik posledních měsíců...
Kouření
Dick | 27. července 2008
Ahojky, dneska v noci jsem měl orální sex s klukem. Polknul jsem ho a ráno jsem měl z toho sračku :-D nemám aft ani nic takového. Kdyby měl AIDS tak je možné se nakazit? Podle toho co jsem tu přečetl, tak je ta pravděpodobnost téměř nulová, protože jsme se nedostali do styku s krví ale jen se slinami a spermatem. Díky. Dick, 20 let
| 28. července 2008
zdravím,chci se zeptat,měla jsem před rokem nechráněný sex,kdybych se nakazila aids určitě už bych to na sobě už nějak poznala???horečkamí netrpím vubec ani když bývám normálně nemocná,určitě bych ji měla kdybych se nakazila,nebo je to u každeho jinak.uzliny zvětšené nepozoruju,ale tak nějak se necítimve své kuži,ale to jsou možná jen výčitky a strach z možné nákazy.
| 29. července 2008
Dobrý den, prosím, dokázal by mi někdo odpovědět, zda by moje všeobecná doktorka, která mi odebírala krev když jsem byl nemocný, z této krve poznala, kdybych byl nakažel HIV nebo AIDS? Je to již rok co jsem měl nechráněný styk, tak jak pisatelka předchozího příspěvku doufám, že by se již nějaké příznaky za tuto dobu projevily, ne? Špatné svědomí že hrozná věc. Díky za odpověď!
| 31. července 2008
ddddk | 07. srpna 2008
hodne lidi tady pise uplny nesmysly... ja jsem spala pred dvema dny s kubancem, bohuzel to bylo i chvili bez ochrany, nevedela jsem to.dneska me boli trisla...doufam, ze mi nezacne neco dalsiho...
Re: david
| 31. srpna 2008
Rád bych věděl jestli mi někdo odpoví???
AIDS
Verča | 07. září 2008
Před necelým měsícem sem měla nechráněný sex s jedním klukem z diskotéky. Přišla sem s ním o panenství, ale to bylo s kondomem. Druhý den to bylo znovu. Hned druhého dne sem měla vyrážku na genytáliích a později také na břiše a nohách. Můžou se příznaky projevit tak rychle? Jsou to takové puchýřky, které svědí. Prosím poraďte. Jsem zoufalá, a bojím se jít k lékaři. Děkuji.
AIDS
Verča | 07. září 2008
Také se domnívám, že by to mohlo být ze žiletky, kterou jsem si půjčila od kamarádky. Mám to totiž i v podpaží, tříslech a v ohybu kolen a také na těch genytáliích. Tam kde sem se s tím holila. Myslíte, že to mohlo způsobit to holení? Prosím čekám na odpověď. Děkuji.
sexuální přenos HIV
nejsem MUDr. | 09. září 2008
Važení, představte si, jak moc je pravděpodobné, že narazíte v ČR, kde není výskyt viru HIV až tak vysoký, na pozitivního člověka. Procentuální šance je velice malá. HIV se přenáší pohlavním stykem, krevní cestou a z matky na plod. Zapomeňte na dotazy typu \"měl/a jsem sex před rokem a nyní mám příznaky\" apod. Strach v těchto případech vítězí nad zdravým rozumem a vy trápíte především sami sebe. Procentuální šance přenosu při pohlavním styku je cca 30%, že se nakazíte. Při orálním styku je možnost nákazy pro pasivního takřka teoretického zázraku, pro aktivního se riziko zvyšuje v závislosti na různých okolnostech (poranění v ústech, přenos jiné pohlavní choroby apod.), avšak v ČR není znám případ přenosu touto cestou. Příznaky se projevují od 3 do 6 týdne od rizikového chování, formou podobající se chřipkovému onemocnění, vždy za přítomnosti horečky vyšší než 38°C!!! Pakliže u vás vítězí strach nad rozumem a logikou věcí, doporučuji si nechat udělat test na protilátky min. po 2. měsících od rizikového chování (rozuměj pohlavní styk bez ochrany), pakliže v tomto období poberete antibiotika, doporučuji k onem 60. dnům přičíst dalších 14 dní. V tomto časovém období buď pohlavní styk vynechte, nebo používejte kondom. Jste-li oním případem, kde strach převládá nad zdravým rozumem, vyhledejte spíše než test na HIV raději psychologa/psychiatra viz. \"asi mám AIDS, podala jsem neznámému člověku ruku\"; \"líbala jsem se na diskotéce s neznámým\" apod.
pro Dick
nejsem MUDr. | 09. září 2008
pravděpodobnost nákazy není vysoká, ale není vyloučená. V tomto případě může být poraněna sliznice jak v ústech, tak i v krku. Riziko přenosu může zvýšít přítomnost jině přenosné pohlaní choroby, která se přenáší jednodušeji orální cestou narozdíl od HIV. Kyseliny v žaludku virus HIV ničí okamžitě.
pro david
nejsem MUDr. | 09. září 2008
Byl jste na testech 88 dní po rizikovém chování, což je více než 60 dní. Buďte klidný o HIV se tedy nejedná. Vámi uvedené příznaky má dalších x desítek nemocí. Konzultujte váš problém s vaší obvodní lékařkou.
pro Verča
nejsem MUDr. | 09. září 2008
Důrazně nedoporučuji půjčování žiletek! Pakliže jste měla chráněnou soulož, nemohla jste se nakazit HIV. Po internetu vám s vašim problémem nikdo neporadí. Nezbývá než navštívit vaší obvodní lékařku.
pro 28. července 2008
nejsem MUDr. | 09. září 2008
1/3 nakažených nepozorovala žádné příznaky, avšak co bývá pravidlem se spíše opakuje. Jistotu vám dá pouze a jen test na protilátky.
pro 29. července 2008
nejsem MUDr. | 09. září 2008
viz.: \"sexuální přenos HIV\" o pár řádků výše
Verča | 10. září 2008
Poprvé to bylo s kondomem, ale později už ne...a taky se myslím dostalo trochu spermatu do vagíny, ale těhotná nejsem. Těch kluků bylo víc...byli 3 a bez kondomu...:(...a 2 z toho vystříkli trochu dovnitř...Myslíte, že bych se mohla teda nakazit? Díky za odpověď.
Verča | 10. září 2008
Nebyli jako zároveň...ale byli 3..jeden den..
pro Verca
nejsem MUDr. | 11. září 2008
Rozhodne ano, nepouzila jste lubrikant, natoz kondom, riziko je vysoke, zvlast pro zenu je riziko nakazy vetsi, nez-li pro muze. Doporucuji sexualni zdrzenlivost nebo po dobu 2 mesicu od rizikoveho chovani nasledujici 2 mesice a zajit si na testy.
Re: pro Verca
| 11. září 2008
vypadlo mi po dobu 2. mesicu pouzivat kondom
Ibra84 | 22. září 2008
Mel jsem taky obavy, ale i kdyz mate strach tak nejlepsi je jit na testy a vite to na 100%.
xyz | 24. září 2008
Jaká je pravděpodobnost nákazy, pokud se dotyčný při nechráněném styku neudělal do mě, ale mohl mít na penisu zbytky spermatu (asi 2 hodiny staré) a navíc jsem v sobě měla tampon (jak jsem se dočetla, při menstruaci je riziko nákazy větší, ale později jsem zjistila, že v té době už jsem nemenstruovala)?
mr
xyz | 24. září 2008
si prase co chceš jinak vědět
xyz
mr | 24. září 2008
takle si prase a nechutny spat s klukem presto ze to mas a mas v sobe tampon a jeste to psat tady praseprase
xyz | 25. září 2008
Kdyby jste věděli okolnosti, tak byste si ty poznámky možná odpustili, ale never mind. Každopádně na tohle jsem se neptala.
no kurva
Jenda | 21. října 2008
čágo lidi jak čtu ty komentáře tak mi je z toho na řigani kurva. Před půl rokem jsem si sedl na lavčku s klukama a normalně jsme hulili a jak jsem pohnul nohou tak jsem koupil stříkačku přímo do nohy. Pořád jsem si nebyl jistej, tak jsem si zajel do Ostravy na ty posraný testy kde mě hned ohly o 650Kč. Výsledky mám až příští týden tak do té doby budu jen chlastat a pak se uvidí. Zasraní feťáci
curaci
dave | 12. listopadu 2008
to mas blby
Anonym | 07. března 2009
Proč si s toho dělate legraci?
...
Jana | 08. března 2009
Dobrý den,chtěla sem se zeptat..jestli je možné že sem dostala AIDS, když sem spala s klukem..kterej se zdal fpohodě..spala sem s nim asik 4x běěhěm těch dvou měsíců chození..během sexu nám spadl kondom asik dvakrát a neuvědomila sem si to..On zdal se fpohodě..ale ted se bojim(protože je i puknáč) že mohl mít sex s těma holkama..který moc neznam.. a sem ráda..Neříkám že punkeři sou špatný, jen že se pohybujou tak mezi těma lidma. Myslíte že když nám nekolikrát spadnul kondom že sem se mohla nakazit přes tu chvíli?? kdyby ten aids teda měl
dotaz
Tomáš | 03. srpna 2009
Ahoj, chtěl bych se zeptat k článku - dočetl jsem se tam, že při orálním styku se to dá chytit, když je poškozená sliznice. To platí oboustranně nebo to může chytit jenom ten/ta s tou poškozenou sliznicí? Prosím odpověď na tomiktygrik@seznam.cz Děkuji, Tom.
Odběr krve
lenka | 09. srpna 2009
Dobry den,kdyz jdu k doktorce na normalni odber krve zistila by mi ze mam AIDS nebo musim na nake specialni testy.dekuji
Re: Odběr krve
Pájouš | 19. října 2009
na speciální testy, nejlépe na darování krve- je to zadarmo a na všechny nemoce. Doktorka testy na pohlavní choroby nedělá, je to příliš složité a ne má ne to vybavení. Hledel bych poradnu nebo darování krve, mužům bych doporučil dárcovstvý spermatu, tam je kompletní zdravotní prohlídka. a ještě něco z toho kápne:-D
dotaz
ivushka | 15. ledna 2010
chtela bych se zeptat jak se AIDS projevuje a jak a take jestli se da léčit.potřebuji okamžitou odpověd musím to mít do školy odevzdáno v pondělí 18.1.2010 děkují vám moc.
vcera | 22. září 2010
dobry den.chtel jsem se jenom,zeptat,mnel jsem posledniho pul roku styk asi s patnacti zenami,stoho pet nechranenych.po posledni jsem,asi na jeden den dostal horecku a natekly mi ulzliny.po antibiotikach,ktere jsem dobral,je to uz v pohode,ale mele puchyrky se mi deleji neustale na jednom prstu na ruce a mam docela velky vypadky pamneti,zapominam.a mezi nohama se mi dela paliva vyrazka.poradte dekuji.
Prosim radu
Honza001 | 14. prosince 2010
Ahoj.Chci se zeptat,Paní doktorko,mel jsem pred rokem a pul nechraneny styk a od te doby jsem byl asi jen dvakrat nemocny,..Vzdy tak max. 4,5 dni a pak v pohodě.Pri chripce max. 38 teplota.Porad se pozoruju,pupinky atd.. Mam strach ze to mam,ale bojim se jit na testy .Co mam delat?Co bylo tri mesice po sexu,priznaky atd. , jestli vubec byli si nemuzu uz vybavit. Vyrazku zadnou nemam,jen dva,tri pupinky na leve a prave ruce.Predem diky za odpoved.
Re: Prosim radu
| 24. dubna 2011
Běž na HIV test, protože asymptomální (bezpříznaková fáze) trvá asi 10 let, a pomocí terapie (léčby) se dá prodloužit až o 20-40let a musí být započata včas, protože pokud přijdeš až za těch 10 let a klinicky se rozvine AIDS, už prakticky není šance na záchranu nemocného a do několika měsíců bohužel umírá. Takže tam běž a ať ti to vyjde negativně!
svedectvo
nina | 30. ledna 2011
Zdravím všetkých..Zaujímam sa o AIDS, a robím o AIDS aj ročníkovú prácu. Súčasťou tejto práce je aj \"výskum\", kde by som podľa možnosti mala vypátrať niekoho, kto má AIDS, a kto by sa bol so mnou ochotný podeliť o svoje svedectvo. V práci samozrejme nezverejňujem mená ani žiadne osobné údaje. Práca je len na ohodnotenie komisiou, nebude nikde na webe. Tak preto naozaj seriózne prosím, že kto by mal záujem o rozhovor (internetový)so mnou, aby mi napísal na mail cry7@azet.sk Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem :-)
Potrebujem sa opýtať
MM | 08. června 2011
Môže sliepka ( slepica ) byť nakazená AIDS napríklad že ona nám dá vajce a či môže na tom vajci byť virus AIDS ?
Prosim o co nejrychlejší odpověď
Lucka | 14. listopadu 2011
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Asi před týdnem jsem se vyspala s jedním klukem.Neměli jsme kondom,ale včas jsme to přerušili. AIDS se tedy přenáší pohlavním stykem spojeným s výronem semene nebo k tomu ani nemusí dojít a stačí jen pohlavní styk ? Potřebuju poradit,moc prosím.Děkuji.
David
Prosim o co nejrychlejší odpověď | 08. prosince 2011
Ahoj Lucko,ono stačí jen pohlavní styk a ani výron semene se dostavit nemusí.Stačí když ti trošku natrhne vagínu svým pérem a když má na něm nějakou prasklinku tak to máš hned...Bohužel..:D :D
| 19. ledna 2012
Asi před rokem a pul jsem měla nechráněný pohlavní styk s klukem, kterého jsem moc neznala. Od té doby jsem nemocná nebyla, žádné z příznaků, které tady popisujete se neprojevily. Je i přesto možné, že bych byla virem HIV nakažená?
h
h | 20. ledna 2012
gh
| 25. února 2012
Dělala jsem stojku....a pak jsem si všimla že je vedle mě tak 20cm injekční stříkačka-vypadala pravě-ale BYLA BEZ JEHLY.Pak jsem šla dál a byla tam další bez jehly.Na jedné ruce myslím mám jenom malou milimetrovou odřeninu-netekla mi krev,neodloupla se mi kůže.Měla jsem takový pocit že vedle té stříkačky by mohla být i jehla.Ale jelikož jsem ty stojky dělala i jinde...tak jsem se mohla poranit i o klacík nebo kamínek....a já teď nevím jestli jsem to mohla dostat nebo ne.Když se škrábnu o jehlu jak to musí být ta odřenina velká abych se mohla nakazit?
Nálada:)
šimpanz | 08. března 2012
Ahoj máte se dobře? :-))))))
Dotaz
Cestovatel | 07. října 2013
Dobrý den, vím, že můj dotaz byl možná již mnohokrát zmíněn, ale na svém zahraničním pobytu jsem se líbal s jednou Thajkou. K pohlavnímu styku nedošlo, jen seděli na sobě ve spodním prádle. Rád bych se tedy zeptal, jelikož na to musím stále myslet a velice mě to děsí, jestli náhodou nemohlo dojít k přenosu jak HIV, tak AIDS. Jelikož bohužel ani pořádně nevím rozdíl, jelikož to není vůbec můj obor. Velice předem děkuji za odezvu.
| 02. prosince 2013
kdyz jsem panna a on panic, je možné, že by mohl být jeden z nás nakažen virem HIV, když jsme měli několikrát orální sex?
Lydia | 19. září 2016
Zdravím širokou veřejnost, jsem z USA, chci informovat veřejnost, jak jsem byl vyléčen z viru herpes lékař s názvem SUNNY.i navštívil jinou nemocnici, ale dali mi seznam léků, jako je Famvir, Zoviraxu a Valtrex, která je velmi nákladné léčbě příznaků a nikdy mě vyléčit. Byl jsem procházení internetu pro vyhledávání lék na HIV / AIDS a viděl jsem komentář lidí mluví o tom, jak (drsunnydsolution1@gmail.com) je vyléčen. když jsem ho kontaktoval mi dal naději a poslat bylinný lék na mě skrz KURÝREM, že jsem si vzal což těžce pracoval na mě, jsem svobodný člověk nyní bez problémů, můj výsledek HERPES vyšel negativní. Modlím se za tebe Dr SUNNY jít Bůh vám dá věčný život, nesmí před časem zemřít za to, že upřímné a skvělé lidi. Jsem tak šťastná, můžete ho také kontaktovat, pokud máte jakýkoliv problém, můžete také dostat ho na osobní e-mailovou adresu, drsunnydsolution1 @ gmail.com volat whatassp mu nebyla jeho telefonní číslo 2348077620669 DOCTOR SUNNY můžete být stejně vyléčit následující choroba: 1. HIV / AIDS 2. poloviny HERPES 3. rakovina 4. ALS (Lou Gehrigova choroba) 5. Herpatitis B 6.chronic pankreatitida 7.Emphysema 8.COPD (chronická obstrukční plicní nemoc) 9.asthma 10.Acute glaukomu s uzavřeným úhlem 11.Diabates 12.CHRONIC pankreatitida 13 .HSV-1 nebo HSV-2
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
| 01. ledna 1970
Nový příspěvek


Ochrana proti spamu. Kolik je 2x4?Na-mobil.cz

Spřátelené weby

Přidat stránku k oblíbeným

Nejnovější v diskusi

Diskusní fórum »

TIP: Chcete zkrátit dlouho chvíli sobě nebo blízkému?
Klikněte na Puzzle-prodej.cz a vyberte si z 5000 motivů skladem!
TIP: Hračky a hry za dobré ceny?
Klikněte na Hračky obchod.cz a vyberte si z tisícovky hraček skladem!