Neandrtálci - upovídaní lidé?

Kategorie: Dějepis (celkem: 619 referátů a seminárek)

Informace o referátu:

  • Přidal/a: anonymous
  • Datum přidání: 05. října 2006
  • Zobrazeno: 3195×

Příbuzná témataNeandrtálci - upovídaní lidé?

Neandrtálci - upovídaní lidé?

Mohli si mezi sebou neandrtálci povídat? To je nyní nejžhavější téma paleoantropologů. Z výzkumu vedeného dvěma španělskými vědci ve městě Atapuerca, Juanem Luisem Arsuagou a Ignaciem Martinezem, totiž podle internetového vydání týdeníku Le Nouvel Observateur vyplývá, že mluvit uměli už předkové neandrtálců.

Analýza lebky člověka žijícího před 300 tisíci lety prokázala přítomnost kůstek vnitřního ucha a jazylek. To jsou kosti podpírající hrtan. Podle obou vědců měl neandrtálec, jehož kostra byla nalezena v roce 1992, sluchový aparát na úrovni mezi šimpanzem a člověkem.

Neandrtálec prý mluvil pomalu a nezřetelně
Profesor Martinez se domnívá, že jeho výslovnost musela být pomalejší a méně zřetelná než naše současná. Výsledek studie by měl být publikován v časopise Anatomical Record.

Atapuerca je na seznamu UNESCO
Archeologické naleziště Atapuerca v provincii Burgos na severu Španělska patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Loni bylo zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Mimo jiné se zde našly i pozůstatky prvních Evropanů staré 800 tisíc let.

BUDE POČÁTEK MLUVY POSUNUT?
Až dosud se vědci domnívali, že jazyk se objevil až s moderním člověkem v době před 40 000 lety. Pokud by se ale potvrdily výsledky španělských vědců, posunulo by to počátky mluvy ještě o 260 000 let dozadu.Nový příspěvek


Ochrana proti spamu. Kolik je 2x4?Na-mobil.cz

Spřátelené weby